Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Yengeç Burcu Çocuğu
Özellikleri
Nasıl Davranılmalı
Oyuncakları
Anne & Babalar

Yengeç Burcu Çocuğu (22 Haziran-22 Temmuz)
 Yengeç burçlular olaylardan çok o olayın iç dünyasında bıraktığı duygusal izlerle ilgilidir. Bir yengeç burçlu sosyal ve arkadaş canlısı olsa bile, ilişkilerinde asıl amacı hissettiği duygulardır. Bu durum yengeç burçluların tüm içtenlikleriyle kendilerini ilişkiye kaptırmalarına sebep olabilir. Kişiliğinde çoğu zaman duygusallık ağır basar.
 
 Yengeç burçlularının hayatı okuması, duygularının rehberliğinde olacaktır. Bazen bu durum onun olayları çarpıtmasına veya abartmasına sebep olabilir. Bir olayı olduğundan çok daha fazla incitici buluyorsa anlayışla karşılamalısınız. Bunun yanında olaylara objektif bakabilmesini sağlamaya çalışmalısınız. Zamanla kendi hisleriyle objektif gerçekleri ayrıt etmeyi öğrenecektir.
 
 Çoğu yengeç burçlu doğa zekasına ve kendine dönük zekaya sahiptir. Yengeç burçluların zihin yapısı, empatik ve duygulan anlamaya yöneliktir. Bu nedenle saksıdaki bir çiçek olsun, akvaryumdaki bir balık olsun, onun için bütün canlılar birdir.

 Hepsinin ihtiyaçlarına ve hislerine ilgi duyar. Bakım yapmak ve merhametini göstermek hoşuna gider. Duyguların gelişimini de çok iyi bilir. Kendi iç dünyasında deneyimlediği için, başkalarının hassasiyetini de çok kolay anlar. Merhametli, samimi, yumuşak huylu ve uysal tiplerdir.
 
 Yengeç burcunun çocukları hassas, içli, bazen neşeli, bazen hüzünlü, sevilmeye büyük ihtiyaç duyan çocuklardır. Ona ihtiyaç duyduğu merhameti gösterir, böylece size güven duymasını sağlarsanız kolaylıkla yakın ilişki kurar ve eğitirsiniz. Yeterli ilgiyi duymadığında ise çocuğunuz hislerini içine atacak, kendi dünyasına çekilecek ve kendisini yalnız hissedecektir.

 Bu da onun içe dönük kişilik geliştirmesine yol açacaktır.Yengeç burçlu bir bebek annesine fazla düşkünlük gösterebilir. Hiç kucağından inmek istemeyebilir. Bağımsız bir kişilik geliştirmesi daha fazla zaman isteyecektir. Annelerin onu hafifçe destekleyerek dış dünyaya açılmak için cesaretlendirmeleri gerekir. Arkadaş çevresinde gördüğü ufak bir saldırı olayı onu sosyalleşmekten vaz geçirebilir. Ailelerin onu büsbütün yalnız bırakmadan, biraz destek olarak sosyalleşmeye yönlendirmeli uygun olur.
 
 Yengeç burçlulann güzel bir özelliği, empatik olmaları, etrafındaki insanların ihtiyaçlarına karşı hassasiyet göstermeleridir. Kendilerine ihtiyaç duyulmasından da duygusal olarak tatmin olurlar. Yardıma koşarlar, destek olurlar. Aynı şekilde kendilerine yardım edilsin, destek olunsun diye beklerler.

 Yengeç burçlular, eğer anne ve babasından yeterince ilgi ve sevgi görmezse, onların yerine koydukları bir kişiye şiddetle bağlanabilirler. Bakıcısına, anneannesine veya kreş öğretmenine anne diyebilirler. Aile ortamında anlaşılmadıkları hissederlerse kendilerinden büyükçe veya güçlü bir arkadaşlarına sığınmacı bir şekilde bağlanabilirler. Bu nedenle anlaşılmaya çok ihtiyaç duyarlar.Öte yandan yengeç burçlular, hislerini gizlemeye alışık olduğu için arzularını, sevgisini açıklamaktan çekinirler.

 Sevdiklerini şiddetle kıskanır ve onu da kendisini de mutsuz edebilirler. Yengec'in aidiyet ihtiyacı oldukça yoğundur. Bu ihtiyacı tatmin edildiği ölçüde, kendini güvenlikte hisseder. İlişkilerine aşırı anlamlar yüklememeleri için çocuğunuza yol göstermeniz gerekir.
 
 Yengeç burçlular için güvenlik önemli bir ihtiyaç olduğu için, yaşamında yeni kişilere ve durumlara yer açması kolay değildir. Eğer gerektiği gibi, özerk ve bağımsız yetiştirilmezse kendini ailesiyle özdeşleştirmesi, hayatını ailevi şartlar çerçevesinde yönlendirmesi ve kendini dış dünyaya kapatma tehlikesi vardır.

 Yengeç burçluların hayal gücü fazladır. Özellikle annesinin anlatacağı güzel masallar onu çok etkileyecektir. Yengeç çocuğu mantıkla çerçevelenen düşünce dünyasından çok, kendi hayal, duygu ve sezgi dünyalarıyla daha rahat ilişki kurar. Diğer bir deyişle, düşüncelerinin temelinde duyguları ve sezgileri olduğu için, daha sübjektif bir yapıya sahiptir.Dolayısıyla Yengeç'in ebeveyni olarak, erken yaşlardan itibaren, düşünce ve duygular arasındaki farkı anlatmak, kavratmak oldukça önemli bir unsurdur. Kendi duygularından bağımsız olarak, objektif gerçekleri kavramaları çok önemlidir.
 
 Yengeç oldukça değişken bir ruh haline sahiptir. Kimi zaman dışarıya yönlenmiş, insanlarla rahatlıkla ilişki kurarken görülebilir. Kimi zaman ise, emniyet, güvenlik ve duygusal besleme-beslenme ihtiyacının yoğunluğu nedeniyle, kendini tamamıyla dış dünyaya kapatmış bir durumda da kalabilir.Günlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik