Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Yay Burcu Çocuğu
Özellikleri
Nasıl Davranılmalı
Oyuncakları
Anne & Babalar

Yay Burcu Çocuğu (22 Kasım-21 Aralık)
 Yay burçlu çocuklar, oldukça dışadönük ve arkadaş canlısı bir yapıdadır. Sıcakkanlılıkla insanlara yanaşarak, karşısındakini de rahatlatır. Çok erken yaşlarda bile, kendini sevdirmeyi bilir. Sosyalleşme becerisinde en büyük faktör, sevileceğine dair duyduğu özgüvendir.

 Yay burçlular dış dünyaya yöneliktirler ama iç dünyadan soyut değildirler. Aksine onlar iç dünyalarının aradığı anlamı dışarıda ararlar. Mesela özgüvenlerini, başarılarda aralar. Öz değerlerini çeşitli yaşam felsefelerinde, seyahatlerde, yeni kişilerle tanışıp görüşmekte ararlar.

 Yay burcu çocuğu aktif ve dışa dönük olmakla birlikte iç dünyasında doğru yanlış bilincine doğuştan sahiptir. Oyunlarında adil ve dürüst davranır, kuralların herkese uygulanmasını sağlamaya uğraşır.
 
 Yay burcu çocuğu hayat macerasına atılmaya heveslidir, ancak amacı egosunu ortaya koymak değil, süper ego diyebileceğimiz, kendisine güven duymasını sağlayacak olan yüksek karakterini keşfetmek ister.

 Yay, hayatı kimsenin sevmediği kadar sever ve gayretle ona kendi damgasını vurmaya çalışır. Orta karar başarılar ve geleneksel düşünüş, ona göre dehşet vericidir. Onun temel ihtiyacı, yeni düşüncelerin keşfedilebileceği özgür bir ortamdır. Hayatı ahlak kuralları ve yüksek değerler bakımından değerlendiren yay burcu, iyi, doğru ve kahramanca olan her şeyi yaşamak ve gerçekleştirmek ister. İdealleri için önderlik yapmayı sever. Çoğu yay burçlu sosyal ve doğa zekasına sahiptir.
 
 Yay burçlular, doğayı koruma gibi konulara doğuştan ilgi duyarlar. Yüreklerindeki ideal boşluğunu barışçı veya doğa sever dünya görüşleriyle doldurmaya çalışmaları mümkündür. Yay burcunun doğaya olan asıl ilgisi, doğa sporlarına olan ilgisinden kaynaklanır. Dağcılık olsun, denizcilik olsun fark etmez, doğayla baş başa olmayı sever.

 Canlı türlerinin soyunun tükenmemesi için eylemlere ilgi duyar. Yay burçlular, yaşam felsefelerine, inanç konularına, ideolojik politik konulara da ilgi duyarlar. Her türlü toplumsal eylem ve etkenlikte ön sırada görev almaya yetenek ve istekelri bulunur. İyimser, canlı, atılgan, zeki, kendinden emin ve özgür ruhludur.
 
 Yay burcu çocuklar akıllı, gururlu ve öz güvenlidir. Büyük adam gibi sorular sorar yada çok bilmiş cevaplar verirler. Küçük kardeşlerine öğrendikleri şeyleri öğretmek isteyebilirler. Bunu yapıyorlarsa onları edebiyat ve eğitim dünyasına yönlendirin.

 Yay burcunda doğan çocuklar çoğu zaman aileleri tarafından sevilir ve takdir edilir. Bunun nedeni, cana yakın, aktif, hareketli olduğu gibi, dürüst ve ahlaklı olmasındandır. En azından öyle bir imaj sahibi olmayı önemser. Yay burçlular çok küçük yaşlardan itibaren doğru-yanhş ayrımına değer verirler, mutlaka doğru hareket etmek ve takdir görmek isterler.

 Aileleri tarafından iyiye, güzele, doğruya yönlendirilmeleri kolaydır. Bir şeyi her hangi bir ödül için değil, gerçekten doğru olduğu için yapma kabiliyetleri vardır. Soyut değer ve düşüncelere sahip olma yaşı akranlarından erken gelişecektir.
 
 Yalnız yay burcunun da bir problemi vardır, asla emir almak, nasihat dinlemek istemez. Doğruyu yanlışı kendisi bulmak, kendi doğrularını uygulamak isteyecektir. Ne kadar ısrar etseniz, cezalandırmaya kalksanız nafiledir, çünkü doğuştan bağımsızdır. Bu bağımsızlığı için mücadele etmeye de kararlıdır. En iyi çare onun fikirlerine saygı duyduğunuzu belli ettikten sonra, onu bir büyük insan gibi ikna etmektir.

 Yay burçlu çocuklarla benlik mücadelesine girmeden muhatap olmak faydalıdır. Sevgiyi ve bağlılığı öğrenmesi zaman alacaktır. O daha çok küçükken bile, neredeyse kendi başına yaşayabilecekmiş gibi kendine güvenir. Korku ve ihtiyaç sebebiyle itaat etmek ve bağlanmak istemez. Onun kendine güvenini zorlu cezalarla yıldırmaya çalışmamak gerekir. Çünkü yay burçlunun kendine olan güveni her şeyidir.
 
 Yay burçlu bir çocuk, değişken ruhlu, yeniliklere meraklıdır. Bu nedenle sorumluluklarına yoğunlaşmayabilir. Ancak görevleri ısrarla hatırlatıldığında büyük bir ciddilikle sorumluluklarını yüklenecektir. Çoğu zaman eğitim konusunda zorluk çıkarmaz. Ancak hiperaktif eğilimli yay burçlular, dikkatlerini zor konulara yoğunlaştırmakta güçlük çekebilirler.

 Başarı duygusunu çok önemsediği için, okul hayatını bir oyun ve yarış gibi görmesi sağlanmalıdır. Eğer başarı duygusunun baştan çıkarıcı tadına alışırsa kendiliğinden ders çalışacaktır. Aşırı hareketli Yay burçluların enerjilerini harcamak için, bol bol oyun oynaması, spor yapması şarttır. Zaten Yay burçlular macera ve hareketi sever. Kız olsun, erkek olsun sporla, yarışmayla arası iyidir. Kendisini olumlu bir sahada göstermesine imkan sağlayın ve izin verin.Günlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik