Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Terazi Burcu Çocuğu
Özellikleri
Nasıl Davranılmalı
Oyuncakları
Anne & Babalar

Terazi Burcu Çocuğu (23 Eylül-22 Ekim)
 Terazi burçlular, sosyalleşmeye ihtiyaç duyan, başkalarının beğenisini önemseyen kişilerdir. Ancak mesela koç burçlu çocuklardan farklı olarak nazik ve ölçülüdürler. Biraz hassas ve kırılgandırlar. Çünkü kendi maceralarını yaşamak değil, sevmek ve sevilmek peşindedirler. Kişiliğinde çoğu zaman sezgisellik ve algtsallık ağır basar.
 
 Terazi burçlular yeni tecrübeler yaşamayı severler. Özellikle de sosyalleşme ve sanatsal alanlarda. Bir nesnenin estetik ve ahenkli olmasının temel unsurlarını kavrama yeteneğine sahiptirler. Bir ilişkide uyumu oluşturan veya bozan davranışları sezerler. Bu gibi hassas konularda ince sezgileriyle hareket ederler. Yenilik ve sürprizlerden hoşlanırlar.
 
 Yeni insanlarla tanışmayı severler. Değişmeyen şeylerden sıkılırlar. Çok yönlü ve birçok alana ilgi duyan bir kişidirler, ama seçim yapmaları ve yoğunlaşmaları güç olur. Sonuçta elde edeceklerinden çok, süreç boyunca tecrübe edecekleriyle ilgilidirler. Çoğu terazi burçlu görsel estetik ve sosyal zekaya sahiptir.
 
 Terazi burçlu çocukların küçük yaştan itibaren giyim kuşamlanyla, aksesuarlarını ve takılarını birbirine uydurmaya çalıştıklarını görebilirsiniz. Ahenkli ve hoş bir görüntü oluşturma konusunda özel bir yetenekleri vardır.
 
 Terazi burçlular, sosyal yaratılışları nedeniyle insana dair pek çok alana ilgi duyabilirler. Psikoloji, pedagoji gibi alanlarla daha çok ilişkilerde denge ve hoş geçinme açısından ilgilenir. İnternette, sosyal aktivitelerde, arkadaş grupları içinde sevilen ve geniş çevre sahibi biridir.Düzgün fizikleri ve nezaketleri onları tüm halkla ilişkiler alanlarında çok yetenekli kişiler haline getirir. Cazibeli, sempatik, nazik, hoşgörülü, ölçülü ve saygılıdır.
 
 Terazi burcunda doğan çocuklar çok çeşitlilik gösterirler. Bir kısmı hareketli, her an ilgisi değişen, çok yönlü ve epey haşarıdır. Bir kısmı ise, hislerini kolay kolay açıklamayan, fakat sevilmeyi çok isteyen, çekingen bir tiptir. Birçok terazi burçlunun aynı andan iki karaktere sahip olduğu da görülür. Bir anı bir anını tutmaz. Aslında çocukluk döneminde bu birçok burcun çocuğu için geçerlidir. Çocuklar kendi kişiliğini ararken, çeşitli tutumları denerler. Bu arada halden hale dönerler.
 
 Özellikle terazi burçlu çocuklar çeşitli davranışları denerken çevrenin tepkisini gözler. Onaylanan, yada dikkat çeken davranışları öğrenir ve benimser. Eğer çocuğun olumsuz bir davranışı çok ilgi çekerse onu adet haline getirebilir. Mesela annesi, çocuğunun yaptığı haylazlığı ballandıra ballandıra herkese anlatırsa çocuk bunu marifet zanneder, devamlı yapar. Bu durum birçok çocuk için geçerlidir.
 
 Özellikle terazi burçlu çocuklar ilgi düşkünü ve gösteriş meraklısı olduklarından bunu huy haline getirmeye elverişlidirler. Aslında doğal olarak terazi burcu güzelliklere düşkün, hisli, kafasını kullanabilen, nazik ve terbiyeli bir tiptir. Hareketlerinde ölçülü olmaya doğal olarak yeteneklidir. Ancak hassas olduğu için, çok eleştirilirse sürekli başkalarının onayına bağımlı hale gelir. İçten denetimli, kendi kararlarını verebilen biri olabilmesi için, özgüvene ihtiyaç duyar.
 
 Terazi burçlular yetenekli oldukları halde, belli bir alanı seçip yoğunlaşmakta güçlük çekerler. Erken yaşta onun hangi konuya kabiliyeti olduğunu anlamak ve onun bu yönünü geliştirmek çok yararlıdır. Terazi burçlu çocuğun hassas olduğu bir konu da adalettir. Çocuklar arasında ayrım yapılması gibi durumlara karşı çok hassastır ve böyle bir şey yaşarsa gönlüne küser.
 
 Terazi burcu sosyal bir kişiliğe sahiptir, insanlarla ilişki kurma ihtiyacındadır. Ancak bu ilişkilerinde de çocuğa kendine değer vermeyi öğretmek gerekir, aksi takdirde ilişkinin içinde kişiliğini kaybetme riski vardır. Terazi'nin barış ve huzur içinde yaşamak arzusu insanlara mümkün olan en kibar ve hoş biçimde yaklaşmasına nedendir.
 
 Terazi sevilmek ister ve davranış biçimi asla ters ve kaba değildir. Genellikle insanlara değer veren, saygı duyan bir tarzı vardır. Bir çocuk olarak ebeveynleriyle iyi geçinmek için çaba harcar. Davranışlarında hoşluk ve ahenk vardır, yaşamını kolaylaştıran doğal bir çekiciliğe sahiptir.Günlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik