Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Koç Burcu Çocuğu
Özellikleri
Nasıl Davranılmalı
Oyuncakları
Anne & Babalar

Koç Burcu Çocuğu (21 Mart-19 Nisan)
 Koç dışa dönük karaktere eğilimlidir. Koç burçlu çocukların asıl benliği, dış dünyada kendini yapılandırmak, kendini keşfetmek ve varlığını başkalarına kabul ettirmek üzerine kuruludur. Bu nedenle dış dünyada olup bitenlerin farkındadır.
 

 Rekabet duygusu son derece kışkırtılmaya elverişlidir. Enerjisi bitip tükenmek bilmez ve bunu çoğu zaman aktif bir şekilde gösterir. Hayat kavgasına atılmaktan keyif alır. Nadiren sessiz kendi halinde koç burçlulara rastlansa da, bu durum belki doğum saatinde komşu burçlar olan balık veya boğa burçlarında, veya başka bir içe dönük burçta yoğun yerleşimler olmasıyla ilgili bir durum olabilir.

 Bu tip koç burçlularm bile gerçek yapısı çok geçmez ortaya çıkar. İçlerinde sakladıkları gerçek yüzlerini, karşılaştıkları bir meydan okumayla birlikte dışa vururlar. Koç burçların temel kişiliğinde çoğu zaman sezgisellik ağır basar. 

 

 Koç burcu çocukları, genellikle olaylara benliklerindeki güçlü sezgileri açısından bakarlar. Eğitim, öğretim, sosyalleşme vs. her şey onlar için, kendi üstünlüklerin ortaya koyacakları bir yarıştır. Bu yarışı kazanmak için kendilerine mahsus özelliklerini keşfetmeyi severler.
 
 Genellikle koç burçlu çocuklar maceraya atılmaktan ve yeni şeyler denemekten hoşlanırlar. Çoğu koç burcu kinestetik- bedensel zekaya sahiptir. Koç burcunun zihin yapısı, yaparak öğrenmeye elverişlidir. Teoriden çok pratiğe bakan koç burçlular, deneyler düzenleyerek, yaparak öğrenmeye elverişlidirler. Bu özellikleri, onların bir çok alanda teknik zekaya sahip olmalarına elverir.
 
 Koç burçlulardan birçok ünlü sporcu çıkmıştır. Birçok sporcunun da güçlü bir mars yerleşimi vardır veya koçta önemli yerleşimleri vardır. Başka çocuklara zor gelen bedensel hareketleri ustalıkla yaptıkları görülebilir. Cazibeli, çok gururlu, inatçı, cesur, atılgan ve hayalperest tiplerdir.
 
 Güneş koç burcundayken doğan çocuklar, çoğu zaman son derece enerjiktirler. Oyunu, mücadeleyi çok severler. Erkek çocukları spora meyillidir, kızlar da aktif ve sosyaldir.

Küçük Koç, ayaklarının üzerinde durmaya başlar başlamaz, oyun oynamaya başlar. Tez canlıdır, acelecidirler. Sabırsızlıkları ve çabuk sıkılmaları nedeniyle, her hangi bir şeyi daha iyi yapmak için üzerinde çalışmaları neredeyse olanaksızdır.

 Psiko motor yetenekleri yaşıtlarından daha erken gelişebilir. Çok erken çağda okuma ve yazma ya merak duymaya da başlayacaktır. Bu burcun üyeleri çok erken yaşlardan itibaren, benliklerinin farkındadırlar. Öncelikle kendi ihtiyaç ve isteklerini savunmayı tercih ederler. Bununla birlikte çok net bir kişiliğe sahiptirler, iletişim sıkıntısı çekilmez, açık bir dille kendilerini ifade eder ve anlarlar.
 
 Onlarla her şeyi dürüst ve açık bir şekilde paylaşabilmek aslında büyük bir kolaylıktır. Dolaylı ve imalı hareketlerde bulunmaz, böyle davranışları da anlamazlar. Basitçe izah edilen gerçekleri ve açık komutları anlarlar. Koçların diğer bir özelliği de bağımsızlığa duydukları ihtiyaç ve her şeyi kendi başına yapmak konusundaki sabırsızlıklarıdır.

 Zor bile olsa, bir şeyi kendi başına yapmayı öğrenmek, ebeveynlerine güvenmekten çok daha tatmin edicidir. Koç burcu çocukları kısıtlamaları ve kuralları, şiddetli bir saldırı sayar, tepki gösterirler. Çoğu zaman mücadele etmeden teslim olmaz, istediğinizi kolaylıkla yapmazlar.  Ama kararlılık ve gücünüzden de etkilenirler. Onlar sizi sınar, vazgeçirmeye çalışır, bir kez başarırsa bir daha kendisine kural koydurmak istemez. Bu yüzden sert değil ama kararlı olun.
 
 Bu çocukların muhakkak bir amaca ihtiyaçları vardır. Aksi takdirde, enerjilerini boşa harcamaları ve hatta yaşamın içinde kaybolmaları son derece olasıdır. Kişiliğini, yeteneklerini denemek ispatlamak, tipik Koç karakteristiklerindendir.Günlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik