Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
İkizler Burcu Çocuğu
Özellikleri
Nasıl Davranılmalı
Oyuncakları
Anne & Babalar

İkizler Burcu Çocuğu (21 Mayıs-21 Haziran)
 İkizler burçlu çocuklar içlerinden geçen düşüncelerini söylemeyi, sesli düşünmeyi tercih ederler. Konuşarak, bir anlamda kendi düşüncelerini berraklaştırmaya çalışırlar. Çoğu İkizler burçlu sürekli olarak hareket halindedir ve öğrenme etkinliklerine aktif olarak katılmayı ister.

 Başkalarıyla birlikte öğrenmeyi tercih eder. Sınıftaki ve ailedeki diğer üyelerle fikirlerini ve yaptıkları çalışmalarını paylaşmaktan hoşlanır. Sınıfta ve ev hayatında çeşitlilikten hoşlanırlar. Yenilik, gezmek, yeni yerler görmek, farklı kişilerle tanışmak hoşlarına gider. Kişiliğinde çoğu zaman düşünsellik ağır basar.
 
 İkizler burçlu çocuklar, olaylara düşünceleriyle yaklaşırlar. Sebep sonuç ilişkilerini kavramaya bakarlar. Olaylar arasındaki ilişkileri mantık yoluyla kavramaya önem verirler. Olayların teorik yönüyle ilgilenirler. Bazen duygusal veya sezgisel bir olaya da akılcı bir şekilde bakarlar veya ancak tecrübe yoluyla tadılarak bilinecek şeylere de teorik bir şekilde yaklaşabilirler.
 
 Çoğu İkizler burçlu sözel-dilsel ve matematik zekaya sahiptir. İkizler burçlular kelimeleri etkili ve akıllıca kullanma kapasitesine sahiptir. Çoğu İkizler burçlu çocuk, yazma, konuşma, espiriler yapma, masal hikaye ve fıkra anlatmayı, okumayı, kelime oyunlarını, bulmaca çözmeyi çok sever. Küçükken kendilerine kitap okunması ve masal anlatılmasını isterler.
 
 Kelime hazneleri zengindir. Bunlardan, şair, yazar, gazeteci, radyocu, televizyon programcısı ve sunucusu gibi birçok meslek erbabı çıkabilir. Matematik kavramları tanımakta ve ilişkileri kavramakta başarılıdırlar. Derslerine yoğunlaşabilirlerse çok başarılı olabilirler. Meraklı, uyumlu, değişken, kıpır kıpır, cana yakın ve akıllı tiplerdir.
 
 İkizler burcu çocukları çoğu zaman erken konuşur. Bol soru sorar, meraklıdır. Sorularına çok detaylı cevaplar vermenizi beklemez, merakı çabuk yön değiştirir. Ona masal anlatmanızı, kitap okumanızı isteyecektir. Eğer ona kitap okursanız kelime haznesi daha da hızlı zenginleşir. Okuduğu, seyrettiği, öğrendiği şeyleri anne babasına ve arkadaşlarına anlatmaktan hoşlanır.
 
 Genellikle kolay arkadaş edinir, sosyal becerilere sahiptir. Utangaçlık nedir bilmeyen İkizler, çok farklı yapıdaki insanlarla kolaylıkla dostluk, arkadaşlık kurabilme yeteneğine ve yeterli özgüvene sahiptirler.
 
 İkizler burcu üyeleri, çocukluk kavramına en çok yakışanlardır. Arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi sevdiği için, ev dışında fazla zaman geçirebilir. Eve geldikten sonra bile telefonla konuşmaya devam edebilir. Çoğu zaman duygularının farkında olan İkizler burcu çocukları, onları kolay ifade eder.

 Kendisine ilgi gösterir ve baskı yapmadan anlamaya çalışırsanız sizden bir şey saklamaz. Bu önemlidir, çünkü meraklı bir karakter olduğu için çok farklı kişilerle tanışabilir. Onun hayatını ve çevresini tanımanız, uzaktan hafifçe izlemeniz iyi olur.
 
 İkizler çocukları akıllı ve yetenekli olmakla birlikte, çoğu zaman sabırlı değildirler. Earkh alanlara ilgi duyar, ama belli bir alanda yoğunlaşmakta güçlük çeker. İnsan ilişkilerinde de benzer bir durum yaşar. İlişkisini derinleştirmeden birçok kişiyle yüzeysel arkadaşlıklar kurar.
 
 Değişken özellikleri nedeniyle, huzursuzluk, çabuk sıkılma ve sinirlilik olarak kendini gösterir. İlgilerinin farklılığından doğan enerji ve konsantrasyon kaybı zaman zaman problemlerin yaşanmasına neden olabilir.
 
 Çok parlak bir zekaya ve kuvvetli bir entellektüaliteye sahip olmalarına rağmen, erişkinlikte bile, bir yanları hep çocuk kalır. Çocuğunuz sizi hem mutlu edecek hem de şaşırtacaktır. Çünkü onu anlamakta güçlük çekeceğiniz için ne yapmanız gerektiğini bilmeyecek, fakat neşeli neşeli güldüğünü görünce büyük zevk duyacaksınız.Günlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik