Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Boğa Burcu Çocuğu
Özellikleri
Nasıl Davranılmalı
Oyuncakları
Anne & Babalar

Boğa Burcu Çocuğu (20 Nisan-20 Mayıs)
 Boğa burçluları asıl motive eden faktörler, duyumsadığı keyif ve huzur gibi, kendi iç dünyasında hissettiği iç faktörlerdir. Bu tip kişiler, hızlı ve çok şey yaşamaktansa, yoğun ve odaklanmış olarak yaşamayı tercih ederler.

 Boğa burçlu bir çocuk, dış dünyada bir etkenlik, mesela başkalarının önünde konuşma riskini göze almadan önce, her şeyi enine boyuna tartmaya, düşünmeye ve süzgeçten geçirmeye ihtiyaç duyar. Bu nedenle konuşmak için atılmaz, bulundukları ortamın sessiz ve düşünceli üyeleridirler.  Ancak güven duyduklarında ve kendilerinden emin olduklarında, hiç beklenmedik başarılarıyla herkesi şaşırtabilirler. Kişiliğinde çoğu zaman duygusallık ağır basar.
 
 Boğa burçlu çocuklar, adım adım ve uygulamalı olarak öğrenirler. Yeni şeylere birden alışamazlar, yavaş adapte olurlar. Alıştıkları ve onlara tanıdık gelen şeylerden hoşlanırlar. Ayakları yere basarak ve gerçekçi bir şekilde hayatla ilişki kurarlar.Kendilerine müdahale edilmeden, enerjilerini belli bir zamanda belli bir etkinlik üzerinde yoğunlaştırabilecekleri sessiz bir çalışma ortamına ihtiyaçları vardır.

 Öğrenmeye karşı motivasyonları kendi içlerinden gelir. Öğrenirken ya da herhangi bir etkinlikle uğraşırken rahatsız edilmeyi sevmezler. Herhangi bir yardıma ihtiyaçları söz konusu olduğunda ise kendileri araştırmayı tercih ederler. Çoğu boğa burcu müzik zekasına ve güzel sese sahiptir.
 
 Boğa burçlular küçük yaşlardan itibaren müziğe tepki verirler. El çırparak tempo tutar, hafif hafif sallanarak da olsa müzik eşliğinde oynarlar. Dinledikleri şarkıları doğru notalarla söylerler.Bazı boğa burçlularm venüsü de boğaya yerleşmiştir. Bu durumda güzel bir yüze, ve güzel sese sahip olması yaygındır.

 Bazıları ise müzik aleti çalmaya heveslidirler. Okul dışında öğrendikleri şarkıları söylemeye çok heveslidirler. Bu tür faaliyetlere katılmaktan çok zevk alırlar. Kinestetik zekaya da sahip ise, dans faaliyetlerine eğilimli olabilir. Mistik yönleri de varsa sema, meditatif danslara ilgi duyabilir. Serin kanlı, temkinli, sağlamcı, barışçı ve uyumlu tiplerdir.
 
 Boğa burçlu çocuklar, çoğu zaman sakin, huzurlu, sevimli çocuklardır. Kendi kendilerine oynarlar, sessizce oturup, bir kitabın resimlerine bakmaktan hoşlanırlar. Gelişmeleri ve yeni şeyler öğrenmeleri için onlara biraz zaman vermelisiniz. Acele ederseniz kendilerine güvenleri sarsılabilir.

 Boğa burçlularm gücü, sabırlı ve dayanıklı olmalarından gelir. Amacına ulaşıncaya kadar yılmadan, sabır ve inançla yoluna devam eder. Erken yaşlarda Boğa'nın bu özelliği kimi zaman insanlara karşı bağlılık ve sadakat, kimi zaman da inatçılık olarak tezahür eder. Boğa burcu ihtiyaçlarına duyarlıdır. Yemek yemekten, eğlenceli bir günü paylaşmaktan hoşlanır. Güzel şeylerin tadım sükunetle çıkarırlar.

 Soyut fikirlerden çok, duyuları ile algılayabildikleri somut şeyleri tercih ederler.Bebekken, onun diğer bebekler gibi ağlamadığını, huysuzluk etmediğini düşünerek memnun olursunuz. Fakat ummadığınız bir anda o feryadı basar. Hem inanılmayacak kadar yüksek sesle haykırmaya başlar. Bu ağlamada sebepsiz değildir. Bebek, daha bir kaç aylıkken rahatsız edilmek istemediğini size açıklamaktadır.
 
 Boğa burcu çocuklar dışardan müdahaleyi sevmez, kendi hallerine bırakılmak isterler. Onları hacete geçirmek, bir şeye yönlendirmek zor olabilir. Uysal göründükleri halde olmadık bir şeyde inatçılıkları görülebilir. Bırakın biraz kendileri olmayı keşfetsinler.

 Eğer baskı uygularsanız kişilikleri çabuk zedelenebilecektir. Özellikle içe dönük, sakin yapılı boğalar çok alıngandır, kendilerine duydukları güveni kolayca yitirirler. Böyle bir durumda çocuğunuz hayata küsecek, oyuncak ayısına sarılıp, hiçbir şey düşünmemeyi deneyecektir.

 Boğa burcunun ayaklarının yere bastığını hissetmesi oldukça önemlidir. Yaşamında bir altyapının olmaması, düzen eksikliği, ani, beklenmedik değişimler Boğa'nın huzurunu kaçırır. Küçükken yalnız kalmaktan veya yabancılardan korkabilirler. Ev dışındaki ortamlara alışmaları zaman isteyebilir.
 
 Boğa burçlu çocuklar çoğu zaman söz dinler, okulun disiplinine uyum sağlamakta hiç zorlanmaz. Kuralları bozmayı ya da kendi isteklerine göre değiştirmeyi tercih etmez, aksine, kuralların varlığından emniyet hisseder. Okul yaşamındaki düzen ve belirlilik kendini rahatlattığı ve güven duygusu yarattığı için, erişkin bir Boğa'nın hayatında bile, bu tür kurallar görmek mümkündür.Günlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik