Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Başak Burcu Çocuğu
Özellikleri
Nasıl Davranılmalı
Oyuncakları
Anne & Babalar

Başak Burcu Çocuğu (23 Ağustos-22 Eylül)
 Başak burçlular içe dönük olsalar da, onları içe dönüklüğü yengeç burcundan çok farklıdır. Başak burçlular öğrenmek için dış dünyadan bir çok bilgiyi alırlar. Ancak adeta bilgiyi hazmedercesine üzerinde detaylıca düşünürler. Bu onların eleştiri gücünü de geliştirir. Düşünce çizgisinde kusur bulurlarsa eleştirirler. Mantık kuralları bakımından yargılarlar.
 
 Sosyalleşme konusunda beceriksiz değildirler, ama çok sosyalleşmeye ihtiyaç duymayabilirler. Genellikle değerli ve seçkin saydıkları bir çevre edinmeye çalışabilirler. Kişiliğinde çoğu zaman düşünsellik ve yargısallık ağır basar.
 
 Başak burcunun zihin yapısı, düzensizlikle, mantıksızlıkla mücadele etmek ve mantıklı bir düzen oluşturmak için çalışır. Bu nedenle başak burçlular kuralları ve onların mantığını anlamak üzerinde yoğunlaşırlar.

 Başak burçlular, duygusal çalkantıları, mantıksızca macera heveslerini yargılarlar. Çoğunlukla başkalarının da mantıklı amaçlar doğrultusunda çalışmalarını beklerler. Hemen her konuda detaylıca düşünülmüş planlar geliştirirler.Çoğu başak burçlu dilsel ve mantıksal zekaya sahiptir. Merkürü başakta yerleşmiş Başak burçlu çocukların çoğu zaman küçük yaştan itibaren düzgün konuştukları görülür.
 
 Konuşmaları büyüklerini etkileyecek kadar mantıklı ve eleştiricidir. Başak çocukları arkadaşlarıyla da fıkra anlatmak, kelime oyunları oynamak ve bulmaca çözmeyi severler. Kelime hazneleri zengindir. Başak burçlulardan birçok, şair, yazar, televizyon programcısı ve sunucusu gibi birçok meslek erbabı çıkmıştır.

 Başak burçlular iyi bir matematik zekasına da sahip olabilirler. Problem çözme, sorgulama, hesap yapma, deney yapmayı sever. Her şeyin nasıl çalıştığını merak eder ve sorular sorarlar. Akıllı, dikkatli, özenli ölçüsünü bilen, alçak gönüllü ve yardımsever tiplerdir.
 
 Güneş Başak burcundayken doğan çocuk, daha çok küçük yaşlarda zekasını ortaya koyar. Meraklıdır, çok soru sorar, hem de detaylı cevaplar ister. Sorularına doyurucu cevaplar vermek zordur, ama buna değer. Çünkü dikkati ve hafızası ile öğrendiklerini aklında tutar, yeri gelince kullanır.

 Başak burçlu bir çocuğun sakin görünüşü sizi yanıltmasın, konuştuğu zaman sizi şaşırtır. Ancak büyük insandan beklenecek mantıklı cevaplarla karşısındakini etkiler. Ayrıca ona mantıksız gelen açıklamaları çok güzel bir şekilde eleştirir. Eleştiricilik huyu bazen ilişkilerini olumsuz etkiler.
 
 Başak burcu, ihtiyaçlarının düzenli bir şekilde karşılanmasını bekler. Bakımını, temiz ve iyi görünmesini önemser. Kıyafetlerinin temiz ve ütülü olmasına önem verir. Yaşıtları olan çocuklar koşup oynarken, o kıyafetleri kirlenmesin diye dışardan seyredebilir. Bu durum annesinin hoşuna gidebilir. Oysa oyun oynamak ve oyun arkadaşlarıyla samimi bağlar kurmak onun için çok gereklidir.

 Anneler başak burçlu çocuklarını fiziksel aktivitelere yönlendirmeli, arkadaş sahibi olmaya özendirmelidir.Bazı başak burçlular aceleci, tahammülsüz, huysuzdurlar. Evde veya çevresiyle yersiz huzursuzluklar çıkanlar. Bu onların detaylara takılması ve asabi bir karaktere sahip olmasıyla ilgilidir.

 Çoğu zaman mızmızlanıyor diye ciddiye alınmazsa gittikçe asabileşir. Kendisine kulak verilirse sorununu düzgün bir şekilde anlatacaktır. Ona daha esnek ve uyumlu olması yönünde öğüt verilmelidir. Takıntıya müsait bir yapısı olduğu için, onu yetiştiren kişi fazla titiz ve mükemmeliyetçi davranmamalıdır.
 
 Okulda da çoğu zaman başarılıdır, genellikle çalışkanlığa ve görev bilincine sahip olduğundan öğretmenleri tarafından sevilir. Tam bir örnek öğrencidir. Düzenlidir, temizdir, terbiyelidir, kurallara uyar.Yalnız onun arkadaş ilişkileri konusunda yardıma ihtiyacı olabilir. İnsanları eleştiren, fazla duygusal ihtiyaç hissetmeyen, huzursuz bir tiptir. Hemen herkese duyduğu ilgi çabuk söner. Çünkü hemen herkesin kusurunu görür, yalnız kendi kusurunun söylenmesine tahammül edemez.

 Aslında kendi kusurlarının farkındadır, hatta bu nedenle insanlarla senli benli olmamaya özen gösterir. Çoğu zaman ilişkileri zayıftır. Aslında başak burçlular insanlara yararlı olmayı sever. Yaratılış olarak ne başkalarına bağlanan, ne de üstünlük taslayan yapıda değildir.

 Mütevazi ve kendine yeten bir karakterdir. Daha çok doğru ve iyi bir insan olarak yaşamayı seçmiştir, insanlardan uzaklaşması çoğu zaman onu rahatsız eden davranışlar yüzünden olmuştur. Biraz daha hoşgörülü ve geniş olması gerekmektedir.Günlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik