Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Balık Burcu Çocuğu
Özellikleri
Nasıl Davranılmalı
Oyuncakları
Anne & Babalar

Balık Burcu Çocuğu (19 Şubat-20 Mart)
 Balık burçlular içe dönük burçlardan sayılsalar da aslında sıcakkanlı, sevecen insanlardır. Sosyalleşme becerilerine sahiptirler. Ancak onları asıl motive eden, iç dünyaları ve duygularıdır. Balık burcunun hayatı algılama biçimi, dış dünyanın gerçeğini, aynen olduğu gibi görmek üzerine kurulmamıştır.

 O dünyayı kendi gönül aynasında yansıyan anlamlarla algılar. Bu durum bazen olaylara, başkalarına mantıksız gelen duygusal veya hayal gücüne dayalı yorumlar getirmesine sebep olabilir. Ancak duyguları konusunda bilinçli olan balıklar, iç dünya dış dünya dengesini kurmakta zorlanmazlar. Sürükleyici duygular yaşarlar ama onların tadını çıkardıktan sonra gerçeklere dönebilirler.
 
 Kişiliğinde çoğu zaman duygusallık ve algısallık ağır basar. Balık burçlularm duyguları, yengeç veya akrep burçlulara nazaran daha soyuttur. Hayal aleminde dış dünyasından daha iyi, ideal bir dünya düşleme gücüne sahip olan balık burçlular soyut üretkenliğe elverişlidirler. Bu da onlara sanat ve mistik felsefeler alanında duyarlılık ve orijinallik katar.

 Balık burçlular empati yeteneklerinin çok gelişmiş olması sebebiyle, psikoloji pedagoji gibi bilimlerde avantajlıdırlar. Yardım sever karakterleri sayesinde, kendilerine ihtiyacı olanlara yol göstermekte başarılı olurlar. Hayal güçleri sayesinde yeni çözüm yolları geliştirmeyi başarabilirler. Çoğu balık burçlu kendine dönük ve mistik zekaya sahiptir.
 
 Balık burçlular kendi hislerinin farkında olan kişilerdir. Ama çoğu zaman hislerinin onu sürüklemesinden de hoşlanırlar. Bununla birlikte duygusal zeka yönünden bilinçli bir balık burçlu, kendisini motive etmek için gerekli farkındalığa sahip olabilir.

 Balık burçluların empati ve sezgileri, başkalarının iç dünyasını anlamayı da sağlar. Balık burçlular metafizik konulara meraklıdırlar. Tasavvuf, mistisizm, okültizm gibi gizemli ve paranormal konulara ilgisi vardır.

 Balık, sınır çizmeyi sevmediğinden bazen hakikat ve gerçeklikle ilgisini koparabilir. Çevrenizde olmayacak iddialara inanmış ve safça kamlmış balıklar görebilirsiniz; mesela reenkarnasyona, sahte peygamber ve şeyhlere veya uydurma tarikatlara.

 Birkaç rüyası doğru çıksa kendisini medyum, şifacı filan ilan etmeye eğilimlidir. Bu gibi konularda daha sağlamcı olmalarında, ayaklarını yerden kesmemelerinde fayda vardır.
Fedakar, duyarlı, anlayışlı, hayalci ve ince ruhlu tiplerdir.
 
 Balık burcu çocukları sempatik, samimi, sevgi doludur. Bununla birlikte birçok balık burçlu çocuklar kolay incindikleri için, çekingen, mahcup ve içli bir yaratılışa sahip olabilirler. Özellikle çocukken henüz duygularını tanıyamadıkları için yetişkinlerden daha fazla acı çekerler.

 Bu dönemde onlara duygularını yönetmesi için yardımcı olmak çok yararlı olacaktır. Zaten yardım almaya müsait, esnek bir yaratılışları vardır. Balık burçlu çocukların değişken bir karakteri vardır. Genellikle çocuklar her yaşta farklı özellikler gösterir, halden hale dönerler.

 Ama balık burçlularda bu durum çok daha fazla ve şaşırtıcı olabilir. Bunun nedeni etkilenmeye ve ilham almaya açık olmasından dolayı, gerek iç dünyasında gerek dış dünyada ona etki eden her tesire kolay kapılmasıdır.
 
 Düne kadar anne babasına aşırı bağlı, sürekli desteklenmeye ihtiyaç gösteren bir çocukken, bugün birden bire sevdiği bir öğretmeninin etkisine girebilir. Duygularını ona anlatmaya, onun tarafından çok sevilmeye aşırı mana yükleyebilir.

 Ders sırasında ona bakarak ders anlatmasından, ona özel bir muamele yapmasından aşırı etkilenebilir. Bu gibi hallerinden endişelenmeyin, gelip geçicidir. Ancak onu hayal kırıklığı yaşamaması için uyarın. Balık burçlu çocuklar masallara düşkünlük yaşları olan 4- 5 yaşını geçtikleri halde hayal dünyalarına çok fazla kapılıyor olabilirler. Kendilerine hayali bir dünya kurabilirler.

 Özellikle de gerçek dünyada çözümleyemedikleri bir sorun varsa hayal alemine daha ço kaçabilirler. Güçlü ve mücadeleci olmaktan çok, kendisine acıyan ve kurban rolüne kapılan kişiler olmaları mümkündür. Bu nedenle çok fazla ilgi ve anlayışa ihtiyaç duyarlar. Kişiliği gelişene dek onu desteğinizden mahrum etmeyin. Sıcak, yakın bir ilişkiye çok ihtiyaç duyarlar.
 
 Koç burcu, Balık burcuna bitişik olduğu için, birçok balık burcunun bazı planetleri koça düşer. Bu durumda çocuk hareketli ve aktiftir. Hatta ele avuca sığmaz, aşırı derecede haşarı olabilirler.

 Çoğunlukla gerçek dünyaya yabancı gibi olduklarından sebep oldukları kötü durumları net bir şekilde algılayamayabilirler. Hayallerine kapılmış, gözlerinin önünü görmez bir şekilde koşturur dururlar. Bu durumda onların ayaklarının yere basmasını sağlamak için ciddi bir uğraş gerekecektir.

 Balık burçluların kendini bir ideale veya duygusal bir amaca adama eğilimi vardır. Gençlik dönemlerinde kendilerini sosyal çevrelerine adayabilir, etkilenip sürüklenebilirler. Anne babaları çocuklarının bu durumunu göz önünde bulundurmalı, iyi takip etmelidirler.
 
 Balık burçlu çocukların anne babaları çocuklarına sahip çıkmaya iki kere özen göstermelidirler. Çünkü bu çocukların en ufak bir kırgınlıkta kendilerini bırakma, intihara kalkışma, madde bağımlılığına sürüklenme eğilimi vardır. Bağımsız kişiliklerini geliştirene dek güçlü bir anne babanın anlayışlı ve içten sevgisine ihtiyaç duyarlar.Günlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik