Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Aslan Burcu Çocuğu
Özellikleri
Nasıl Davranılmalı
Oyuncakları
Anne & Babalar

Aslan Burcu Çocuğu (23 Temmuz-22 Ağustos)
 Aslan çocuğu pohpohlanmayı sevdiği için, etrafındaki insanları da nasıl memnun edeceğini iyi bilir. Sıcakkanlı, samimi ve sevecen yapısıyla popüler olmayı başarır. Çoğu aslan burçlular, sosyal çevrede sevilen, cana yakın, konuşkan çocuklardır. Açık havayı, sporu, gezip eğlenmeyi çok severler.

 Eğer bir aslan burçlu içe dönükse bunun sebebi, başarısızlığının yasını tutmasıdır. O sıradan biri olmayı kabullenemez. Sessiz ve kendi halinde aslan burçluların çoğunlukla, bir numara olmayı başaramadıkları için çevreye küstüğü görülür. Kişiliğinde çoğu zaman sezgisellik ve yargısalltk ağır basar.
 
 Aslan burçlular, sabit bir karaktere sahiptirler. Yani, alışkanlıklarına sadıktırlar, standartlarından vazgeçmek istemezler. Çoğunlukla sürprizlerden hoşlanmaz ve başkalarının da kararlaştırılmış amaçlar doğrultusunda çalışmalarını beklerler. Hemen her konuda açık, net ve iyi geliştirilmiş planlara sahiptirler.

 Çoğu aslan burçlu, hayat macerasına koç burçlular kadar gözü kapalı atılmaz, daha tutarlı hedefleri vardır. Kendi projeleri için çok fazla enerji ve zaman harcamaktan ve projelerine kendi orijinal fikirlerini uygulamaktan zevk alırlar. Çoğu aslan burçlu sosyal ve görsel zekaya sahiptir.
 
 Aslan burçlularda tasarım yapma, objeleri hayalinde canlandırma yeteneği vadır. Çocukken Legolarıyla yap-bozlarıyla oynamaktan hoşlandığını görebilirsiniz. Yaşıtlarına kıyasla çizimleri ve resimleri de oldukça güzeldir. Film, slayt gibi görsel gösterileri çok severler.

 Gösteri sanatlarını izlemeyi de canlandırmayı da severler. Sosyal zekaları, tiyatro gibi alanlarda kendilerini göstermeye elverişlidir. Her çeşit organizasyonu, ve bilhassa eğlenceleri yönetmekten de hoşlanırlar. Gururlu, asil, güçlü, gözü pek ve egemen tiplerdir.
 
 Aslan burçlu çocuklar dediğim dedik, çevresini idare etmeyi seven, isteklerini söylemekten çekinmeyen bir karaktere sahiptir. Açık yürekli, cesur ve gözü pektir. Sınırlarını öğrenmesi için, etkili bir anne baba disiplinine ihtiyaç duyar. Kendini beğenme eğilimi nedeniyle başıboş bırakılırsa kibirli, etrafındakileri aşağı gören, başa çıkılmaz, haşin bir tip olabilir. Küçük yaştan itibaren arkadaşları arasında öne geçme eğilimi gösterir. Ancak lider olamadıysa kendi dünyasına çekilmesi de muhtemeldir.

 Genellikle yönetilen olmaya elverişli değildir. Her zaman önde olmaya ve en iyiye ulaşmaya çalışan, bunu hak ettiğini düşünen küçük Aslan, kendi özgün tarzını erken yaşlardan itibaren hayatına geçirmeye, yansıtmaya başlar. Sosyal ortamda değilse bile ortaya koyduğu başarısıyla ve sanat eserleriyle dikkat çekmeye çalışır.

 Aslan burçlu bir çocuğun, sağlıklı bir özsaygı ve güven geliştirmek, kendi özgünlük ve özelliğini görmek, kendi kahramanlık macerasını yaşama aktarabilmek gibi de bir amacı vardır. Bu amacına, sanatçı kişiliğiyle ulaşmayı deneyebilir. Her sanatçı gibi, takdir edilmeye, alkışlanmaya ihtiyaç duyar. Aslan'ın kendi performansını değerlendirebilmek için, geribildirime çok ihtiyacı vardır.
 
 Kendisiyle gururlanmak ihtiyacı nedeniyle etrafındaki insanlardan reaksiyon alamadığında kendini değersiz, önemsiz ve işe yaramaz hissedebilir. Çalıştığı, verilen görevleri iyi yaptığı zaman da onu övmelisiniz. Böylece çocuk, övülebilmek için kendine düşen işleri dikkatle yapacak ve tembel olmayacaktır. Çocuğun büyük enerjisini ziyan etmemesi için gayret göstermelisiniz. Onunla arkadaş olun. Dertlerini dinleyin ve hayallerini paylaşarak kendisini teşvik edin. Böylece vakti gelince hayatta çok ilerleyecek, başarıya erişecek ve ideal bir insan olacaktır.Günlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik