Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Akrep Burcu Çocuğu
Özellikleri
Nasıl Davranılmalı
Oyuncakları
Anne & Babalar

Akrep Burcu Çocuğu (23 Ekim-21 Kasım)
 Akrep burçlular gerçek kimliklerini kendilerine saklamayı tercih ederler. Duyguları konusunda çok bilinçlidirler. Yoğun duygular yaşarlar ama onları kontrol edebilirler. Benliklerini iç dünyalarında iyice olgunlaştırdıktan sonra dışarıya belli ederler. Kişiliğinde çoğu zaman duygusallık ve sezgisellik ağır basar.
 
 Akrep burçluların çelişkili bir yapıları vardır. Hem öz benliklerini geliştirmek isterler, hem de duyguları onları başkalarıyla meşgul eder. Akrep burçluların bir kısmı bu çelişki nedeniyle kendi hayat amaçlarına yönelmeyi başaramayabilir. Bu konuda onları desteklemek faydalı olur. Kendi amacını seçmiş bir akrep burçlu, yoğun duygularından aldığı konsantrasyon gücüyle büyük bir başarıya ulaşır.
 
 Çoğu akrep burçlu sosyal ve kendine dönük zekaya sahiptir. Akrep burçlular normalde kendi hislerinin farkında olan kişilerdir. Ama sezgileriyle başkalarının iç dünyasını da çok iyi anlarlar. Bu yetenekleri sayesinde başkalarına öncülük edebilirler.

 Birçok akrep burçlunun dini lider, politikacı ve felsefeci olması bu nedenledir. Özellikle yeni bir paradigma ileri sürmek, devrim yapmak söz konusu olduğunda akrep burçlular akla gelir. Gizemli, güçlü, iradeli, tutkulu tiplerdir.
 
 Akrep burcunda doğan çocukların birçoğu, hareketli, enerjik, cana yakın bir tiptir. Bazıları da kendi halinde, etrafına karşı ilgisiz gibi görünen tiplerdir. Çoğunlukla akrep burçlular kendisine meydan okuyan biri olmadığı sürece uyumlu bir tutum izlerler. Ancak bu sakin görüntünün altında kendini asla ezdirmek istemeyen biri vardır. Kışkırtılırsa birden büyük bir hırsla saldırganlık gösterebilir. Üstelik çok dayanıklı ve kincidir de. Kolay affetmez, düşmanını unutmaz.

 Akrep burçlu çocukların eğitilmesi zor değildir. Çünkü problem çözmekten, zorlukları yenmekten hoşlanır ve bunları birer düşman gibi yenerek ortadan kaldırmak ister. Onun için derslerinde ve başarılı olması mümkündür. Eğer aile içinde sevgi ve takdir görüyorsa, içine attığı bir sorunu yoksa dış dünyaya karşı ilgilidir ve derslere ilgi gösterir.

 Ancak ailede veya arkadaşları arasında bir sorun yaşıyorsa bunu itiraf edemez. Duygularını zayıflık sayarak saklar, kimseden yardım istemez. İçten içe duygusal acılar yaşar. Bu nedenle ona karşı çok empatik olmak gerekir.
 
 Akrep burçlulann her yaşta duygusal yoğunluklar yaşama eğilimi vardır. Sorunlarını hayal gücüyle büyütür. Basit kavgalardan büyük düşmanlıklar üretebilir. Kardeş kıskançlığı gibi meselelerde doğal tepkiler vermek yerine içine atar. Duygusal ihtiyaçlarını göstermek yerine kendi kendini yer. Kendisine meydan okuyan oldu mu aldırış etmez gibi görünür, ama rekabet hisleri güçlüdür.

 Akrep burçlu çocuğun yoğun duygularını ve cesaretini uygun alanlara yöneltmek gereklidir. Konsantrasyon gücü yüksektir, hayatta çok başarılı olabilir. Akrep burçlu bir çocuğa fazla yasakçı ve otoriter davranılırsa sinsi davranışlara meyleder. Eğer onun isteklerine karşı anlayışlı olunursa hislerini daha kolay açıklar ve gizli kapaklı işlere de kalkmaz.
 
 Aslında akrep burçlu bir çocuk da belli etmese de sevgiye ve korunmaya ihtiyaç duyar. Aldırış etmez görünüşünün altında zayıflık sayarak gizlediği derin duygulan vardır. Hem sevdiği kişinin takdirini kazanmak için çok çaba gösterebilir, çok büyük fedakarlık yapabilir. Ona haşinlik, çekingenlik, ve içine kapanmanın doğru olmadığını öğretmek için koşul suz sevgi ve şefkat gösterin. Çocuk sevildiğini anhı yınca kendisine de size de güvenir ve bu sayede mutlu olur.
 
 Akrep burçtular hayatta karşılaştığı en büyük zorluklarda bile, soğukkanlılığını koruyabilir. Kendine hakimiyeti çok yüksektir. Bu sayede hayat sınavında zorlanan eşi ve ailesinin de fedakarca yanında olur ve manevi destek verir. Akrep'in istediği, amaçladığı şeye ulaşmak için hedefe kilitlenmek yönünde oldukça gelişkin bir iradesi vardır. Konsantrasyon gücü çok yüksek olduğu için, amaçladıklarına ulaşmasını pek az şey engelleyebilir.

 Çok erken yaşlardan itibaren ebeveynlerinin küçük Akrep'in bu güçlü iradesiyle karşılaşması çok doğaldır. Söylenenlere, kendisinden talep edilenlere zaman zaman çok katı bir şekilde karşı çıkabilirken, kendi seçimlerinin arkasında da güvenle durabilmeyi bilir. Bu çocuğun kararlılığını pozitif şekilde kullanmayı öğrenmesini sağlamak için, hassas dengeler oluşturmak önemlidir.Günlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik