Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Burç Taşları
Yengeç Burcu & Taşlar
Taşınızı öğrenmek için burcunuzu seçiniz :
Akik taşı, Carnelian, Sard, Sardonyx
 
Akik taşı doğada başta kırmızı olmak üzere sarı, turuncu, mavi, yeşil ve beyaz renklerde bulunur. Bir silisyum dioksit bileşimidir.
Mutluluk, huzur, bereket, başarı ve uğur getirir.

 Kalbe ve gözlere iyi gelir. Kırmızısı yüksek tansiyonu düşürerek dengeler. Cesaret, güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Aklı ve vücudu
güçlendirir. Üreme gücünü artırır.

Mide ve bağırsak gazlarını düzenler. Akıcı bir konuşma sağlar. Öfkeyi yatıştırır. Stresi giderir. Nazardan korur. Beyazı uyumayı kolaylaştırır.
İkizler, yengeç, aslan, başak, balık ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Amazonit taşı, Amazonite
 
Açık ve koyu deniz suyu rengindedir. Yeşilin içindeki mavi tonlar nedeniyle yeşim taşından ayrılır. Tanecikli mavi-yeşil tonlara hakimdir. Sinir sistemine iyi gelir. Kalbi ve bedeni güçlendirir. İnancı, ümit duygularını geliştirir ve yaratıcılığı artırır. Gribe iyi gelir. Yengeç ve oğlak burcu ile uyumludur. 
 
Amber taşı , Kehribar taşı, Reçine taşı
 
Açık sarı, koyu sarı, turuncudan koyu kırmızıya kadar tüm renklerde bulunur. Çam reçinesinin fosilleşmiş ve taşlaşmış şeklidir. İçinde tarih öncesi bitki ve hayvan fosillerini barındırdığı için geçmişe ışık tutar. Boğaz hastalıkları, endişe, bezginlik, yorgunluk ve korku gidericidir. Enfeksiyonların yayılmasını önler.

Soğuk algınlığına, troit enfeksiyonlarına ve alerjiye iyi gelir. Stresi giderir. Guatr ve astıma iyi gelir. Uğur getirir. Yengeç, aslan, başak, terazi ve oğlak burcu ile uyumludur.
 
Aytaşı, Moonstone
 
Mavimsi boz renkli ve güzel parlatılabilen bir taştır. İçinde gizli bir ışıltı saklar. Korkuyu ve krampları önler. Astım ve akciğere iyi gelir. Nazardan korur. Stresi giderir. Saç, cilt, alerji ve sivilce rahatsızlıklarına iyi gelir. Gezegenimizle aramızdaki duygusal bağları güçlendirir. Mutluluk ve yaşama sevincini artırır. İkizler, terazi, yengeç ve balık burcu ile uyumludur. 
 
Firuze taşı, Turkuvaz, Turquoise
 
Türk taşı, Türk mavisi yada maviden yeşile dönen renk anlamına gelir. Sahibini nazardan korurken, maviden yeşile döndüğüne inanılır. Bereket ve uğur getirir. Üreme gücünü artırır. Başarı ve cesaret verir. Bilinci güçlendirir. Dürüstlüğü ve sadakati simgeler. Stresi giderir.

Nazardan korur. Kemikleri güçlendirir. Sahibini tüm kötülüklerden koruduğuna inanılır. Boğa, yengeç, yay, oğlak, balık ve tüm burçlarla uyumludur.
 
İnci, Pearl
 
Baş dönmesi ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Ahenk, mutluluk ve huzur verir. Zeka ve sanatsal sezgiyi geliştirir. Uğur getirir. Kendine güveni artırır. Nazara iyi gelir. Stresi giderir. Kan dolaşımı bozukluğunu düzenler. Boğaz enfeksiyonlarına iyi gelir. Hayatı uzatır. Mide, sinir, karaciğer ve kan rahatsızlıklarını giderir. Kalsiyum eksikliğini tamamlar. Kemikleri kuvvetlendirir. Koç, yengeç ve başak burcu ile uyumludur. 
 
Jasper taşı, Kan taşı
 
Kırmızı- kahverengi, yeşil damarlı, benekli, açık ve koyu kahve tonlarda tanecikli bir kuvars çeşididir. Kanayan yaraları durdurur. Uzun ve güvenli bir yaşam sağlar. Sindirim ve damar sistemine iyi gelir. Karaciğer ve safrakesesini güçlendirir. Fiziksel direncimizi artırır. Bereket ve enerji verir. Hemoroite iyi gelir. Koç, yengeç, terazi, yay, oğlak ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Kaplan Gözü taşı, Tiger's Eye
 
Kahverengi-altın yaldız tonlarında bir kuvars çeşididir. Güç, dayanıklılık, cesaret ve enerji verir. Sinirsel rahatsızlıkları ve baş ağrısını hafifletir. Heyecanı giderir. Dert ve endişeleri azaltır. pankreas ve dalağa iyi gelir.

Nazardan ve tüm negatif etkilerden korur. Stresi giderir. Mistik bir taş olduğu için, iç huzuru verir, ruhumuzu ve bedenimizi rahatlatır. Boğa yengeç, aslan ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Dumanlı Kuvars taşı, Smoky Quartz
 
Kristal kuvars taşının yüksek radyasyona maruz kalarak oluştuğu için, dumanlı bir görünüm alır. Saydam bir taştır. Stresi giderir. Nazardan ve radyasyondan korur. Gücü simgeler. Uyarıcı ve harekete geçiricidir. Kristalleri sürekli enerji verdiği için hücrelerimizi yeniler ve yaşlanmayı geciktirir. Ümit duygularını güçlendirir. Dilek ve arzuları gerçekleştirir. Bütün burçlarla uyumludur. 
 
Zümrüt taşı, Emerald
 
Ümit duygularını güçlendirir. İleri görüşlülüğü artırır. Açık fikirlilik verir. Göz hastalıkları, korku, dolaşım bozukluğu, anjin ve pankreas rahatsızlıklarına iyi gelir. İltihaplanmaları giderir. Boğa, ikizler ve yengeç burcu ile uyumludur. 
 
Burç TaşlarıGünlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik