Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Burç Taşları
Yay Burcu & Taşlar
Taşınızı öğrenmek için burcunuzu seçiniz :
Firuze taşı, Turkuvaz, Turquoise
 
Türk taşı, Türk mavisi yada maviden yeşile dönen renk anlamına gelir. Sahibini nazardan korurken, maviden yeşile döndüğüne
inanılır. Bereket ve uğur getirir. Üreme gücünü artırır. Başarı ve cesaret verir. Bilinci güçlendirir.

Dürüstlüğü ve sadakati simgeler. Stresi giderir. Nazardan korur. Kemikleri güçlendirir. Sahibini tüm kötülüklerden koruduğuna
inanılır. Boğa, yengeç, yay, oğlak, balık ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Jasper taşı, Kan taşı
 
Kırmızı- kahverengi, yeşil damarlı, benekli, açık ve koyu kahve tonlarda tanecikli bir kuvars çeşididir. Kanayan yaraları durdurur. Uzun ve güvenli bir yaşam sağlar. Sindirim ve damar sistemine iyi gelir. Karaciğer ve safrakesesini güçlendirir. Fiziksel direncimizi artırır. Bereket ve enerji verir. Hemoroite iyi gelir. Koç, yengeç, terazi, yay, oğlak ve tüm burçlarla uyumludur.
 
Kalsedon taşı, Kadıköy taşı, Chalcedony
 
Genelde buğulu mavi renkte bir kuvars çeşididir. Yeşil tonlarda da bulunur. Dünyada en makbul olanı Eskişehir'de çıkan koyu mavi tonda olanıdır. Kadıköy'den gemilere yüklendiği için adını Kadıköy'ün antik adından alır. (Kalkedon = Körler Şehri) Stresi giderir.

Nazardan korur. Gücü simgeler. Uyarıcı ve harekete geçiricidir. Yaşlanmayı geciktirir. Ümit duygularını güçlendirir. Dilek ve arzuları gerçekleştirir. Boğa, yay ve bütün burçlarla uyumludur.  
 
Krizolit taşı, Zebercet, Chrysolite
 
Kusursuz dokusu ve parlak yeşil rengi nedeniyle eski uygarlıklarda en değer verilen taşlardan biri olmuştur. Zümrüte benzediği için, Zümrüt yerine kullanılmıştır. Çekicilik, şans, başarı ve sağlık getirdiğine, dalak ve karaciğere iyi geldiğine, bilinci güçlendirdiğine inanılır. Korkuları ve kuruntuyu giderir. Kalp çarpıntısını yatıştırır. Yay ve bütün burçlarla uyumludur. 
 
Lal, Yakut, Hacer-ül Esved, Süleymani taşı, Seylan taşı, Garnet, Granat, Gröna, Almandine, Spinel
 
Kabenin duvarındaki iki kutsal taştan biridir. Şarap kırmızısı rengindedir. Yeşil renkte olanına da ender olarak rastlanır. Nuh Tufanı'nı sezip, kararıp matlaştığı için Araplar tarafından, kara taş anlamına gelen Hacer-ül Esved ismi verilmiştir.

İnsan başı büyüklüğündedir. Savaşlar sırasında kırıldığı için gümüş muhafaza içinde bulunmaktadır. Canlılık ve zindelik verir. Üreme gücünü artırır. Kadınlarda adet sancılarını hafifletir. Adet düzensizliğini dengeler. Bel ağrılarını giderir. Kanı temizler ve dolaşımı hızlandırır. kalbe iyi gelir. Tehlikeyi önceden sezip renk değiştirerek haber verir. Oğlak, kova, aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur. 
 
Opsidyen taşı, Lav taşı, Obsidian
 
Genelde siyah, parlak, yarı saydam ve saydam siyah, beyaz benekli (kar tanesi opsidyeni = snowflake obsidian), kahverengi-siyah damarlı veya ender olarak yeşil renkte bulunan volkanik bir taştır.

Yanardağların boyun kısımlarındaki lavın aniden soğuması ile oluşan parlak ve kırıldığında keskin bir taştır. Kadim uygarlıklarda ok ve mızrak ucu, bıçak ve günümüzde neşter olarak kullanılır. Lavın toprak altında yavaş yavaş soğumasıyla oluşan daha mat taşa,

Erzurum yöresinde rastlıyor ve adına da Oltu taşı diyoruz. Vücuttaki negatif elektriği boşaltır. Karaciğerdeki zehirli atıkları temizler. Öfkeyi giderir. Endişe ve kederi dağıtır. Sakinlik ve zindelik verir.Rahim ve üretici gücü simgeler. Oğlak, ikizler, başak ve yay burcu ile uyumludur. 
 
Safir taşı, Saphire
 
Buğulu mavi - lacivert renkte bir taştır. Ender olarak değişik renk ve tonlarda da bulunabilir. Tüm burçlarla uyumludur. 
 
Topaz taşı
 
Kan dolaşımını dengeler. Telepati yeteneğini artırır. Radyasyondan korur. Kalbi güçlendirir. Sinirleri yatıştırır. Stresi giderir. Derin aşkı simgeler. Aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur. 
 
Yakut taşı, Ruby
 
Canlılık ve zindelik verir. Üreme gücünü artırır. Kadınlarda adet sancılarını hafifletir. Adet düzensizliğini dengeler. Bel ağrılarını giderir. Kanı temizler ve dolaşımı hızlandırır. kalbe iyi gelir. Tehlikeyi önceden sezip renk değiştirerek haber verir. Oğlak, kova, aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur. 
 
Zirkon taşı, Yemen taşı, Zircon
 
Kusursuz dokusu nedeniyle elmasa benzetilir. Doğada her renk Zirkon taşına rastlanabilir. Atalarımız Zirkon taşını kan hastalıklarından kaynaklanan ateşi düşürmekte kullanırlardı. Oğlak, kova, yay tüm burçlarla uyumludur. 
Burç TaşlarıGünlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik