Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Burç Taşları
Terazi Burcu & Taşlar
Taşınızı öğrenmek için burcunuzu seçiniz :
Amber taşı , Kehribar taşı, Reçine taşı
 
Açık sarı, koyu sarı, turuncudan koyu kırmızıya kadar tüm renklerde bulunur. Çam reçinesinin fosilleşmiş ve taşlaşmış şeklidir.
İçinde tarih öncesi bitki ve hayvan fosillerini barındırdığı için geçmişe ışık tutar.

Boğaz hastalıkları, endişe, bezginlik, yorgunluk ve korku gidericidir. Enfeksiyonların yayılmasını önler. Soğuk algınlığına, troit  
enfeksiyonlarına ve alerjiye iyi gelir. Stresi giderir. Guatr ve astıma iyi gelir. Uğur getirir. Yengeç, aslan, başak, terazi ve oğlak burcu ile
uyumludur. 

Aytaşı, Moonstone
 
Mavimsi boz renkli ve güzel parlatılabilen bir taştır. İçinde gizli bir ışıltı saklar. Korkuyu ve krampları önler. Astım ve akciğere iyi gelir. Nazardan korur. Stresi giderir. Saç, cilt, alerji ve sivilce rahatsızlıklarına iyi gelir. Gezegenimizle aramızdaki duygusal bağları güçlendirir. Mutluluk ve yaşama sevincini artırır. İkizler, terazi, yengeç ve balık burcu ile uyumludur. 

Jasper taşı, Kan taşı
 
Kırmızı- kahverengi, yeşil damarlı, benekli, açık ve koyu kahve tonlarda tanecikli bir kuvars çeşididir. Kanayan yaraları durdurur. Uzun ve güvenli bir yaşam sağlar. Sindirim ve damar sistemine iyi gelir. Karaciğer ve safrakesesini güçlendirir. Fiziksel direncimizi artırır. Bereket ve enerji verir. Hemoroite iyi gelir. Koç, yengeç, terazi, yay, oğlak ve tüm burçlarla uyumludur. 

Lapis Lazuli taşı, Lacivert taş
 
Mısırlıların kutsal taşı. Mısırlılar tüm eserlerinde, altın, akik ve firuze taşı ile birlikte öncelikle bu taşı kullanmışlardır. İçinde pirit madeni bulunur. Lacivert boyanın, bu taşın toz haline getirilmesi ile elde edildiği için adını da renginden alır. Mide rahatsızlığına iyi gelir.

Zihni açar. Aklı güçlendirir. Aklı ve vücudu dengeler. İleri görüşlülük, güven duygusu ve kavrama yeteneği verir. Tiroit bezinin sağlıklı çalışmasını sağlar. Kova ve terazi burcu ile uyumludur. 

Mercan taşı, Coral
 
Beyazdan kırmızıya kadar, pembenin ve turuncunun tüm her tonlarında bulunur. Sığ denizlerde oluşan canlı bir kayalıktır. Kalbi ve dalağı güçlendirir. Ferahlatıcı ve huzur vericidir. Enerji verir. Solunumu güçlendirir. Tansiyon düşüklüğünü önler. Bedenin dengesini sağlar. Akciğere iyi gelir. Derin aşkı ve sevgiyi simgeler. Balık, koç ve terazi burcu ile uyumludur.

Opal taşı, Göz taşı
 
Akik taşının su oranı yüksek, daha asil ve kırılgan bir çeşididir. Kırmızı, siyah, lacivert, yeşil ve saydam mavi renklerde bulunur. Ender bulunan bazı çeşitleri, çok renkli ve büyülü bir ışıltı yayar. Sevgi, şevkat, güçlü arzular ve soyluluğu temsil eder.

Sezgi gücünü artırır. Ümit ve duru görüyü güçlendirir. Kanı temizler. Güç, canlılık ve zindelik verir. Sahibini kendi seçen çok özel bir taştır. Koç, boğa, ikizler, terazi ve akrep burcu ile uyumludur. 

Rodonit taşı, Rhodonite
 
Kadim uygarlıkların en değer verilen taşıdır. Maddi ve ruhsal zenginliği sağladığı için, insanlara en gerekli taş sayılır. Vücudun sağlıklı gelişimini sağlar. Kan dolaşımını dengeler. Psikolojik sorunları giderir. Cesareti artırır. Balık, ikizler, aslan ve terazi burcu ile uyumludur. 

Safir taşı, Saphire
 
Buğulu mavi - lacivert renkte bir taştır. Ender olarak değişik renk ve tonlarda da bulunabilir. Tüm burçlarla uyumludur. 
 
Turmalin taşı, Tourmaline
 
Vücudu ve zihni güçlendirir. Olumsuz koşulları ve korkuyu uzaklaştırır. Güçlü bir koruyucudur. İlham verici ve dikkat toplayıcıdır. Aslan, terazi ve akrep burcu ile uyumludur. 
 
Burç TaşlarıGünlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik