Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Burç Taşları
Oğlak Burcu & Taşlar
Taşınızı öğrenmek için burcunuzu seçiniz :
Amber taşı , Kehribar taşı, Reçine taşı
 
Açık sarı, koyu sarı, turuncudan koyu kırmızıya kadar tüm renklerde bulunur. Çam reçinesinin fosilleşmiş ve taşlaşmış şeklidir.

İçinde tarih öncesi bitki ve hayvan fosillerini barındırdığı için geçmişe ışık tutar. Boğaz hastalıkları, endişe, bezginlik, yorgunluk ve
korku gidericidir. Enfeksiyonların yayılmasını önler.

Soğuk algınlığına, troit enfeksiyonlarına ve alerjiye iyi gelir. Stresi giderir. Guatr ve astıma iyi gelir. Uğur getirir. Yengeç, aslan, başak,
terazi ve oğlak burcu ile uyumludur. 
 
Firuze taşı, Turkuvaz, Turquoise
 
Türk taşı, Türk mavisi yada maviden yeşile dönen renk anlamına gelir. Sahibini nazardan korurken, maviden yeşile döndüğüne inanılır. Bereket ve uğur getirir. Üreme gücünü artırır. Başarı ve cesaret verir. Bilinci güçlendirir.

Dürüstlüğü ve sadakati simgeler. Stresi giderir. Nazardan korur. Kemikleri güçlendirir. Sahibini tüm kötülüklerden koruduğuna inanılır. Boğa, yengeç, yay, oğlak, balık ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Jasper taşı, Kan taşı
 
Kırmızı- kahverengi, yeşil damarlı, benekli, açık ve koyu kahve tonlarda tanecikli bir kuvars çeşididir. Kanayan yaraları durdurur. Uzun ve güvenli bir yaşam sağlar. Sindirim ve damar sistemine iyi gelir. Karaciğer ve safrakesesini güçlendirir. Fiziksel direncimizi artırır. Bereket ve enerji verir. Hemoroite iyi gelir. Koç, yengeç, terazi, yay, oğlak ve tüm burçlarla uyumludur. 

Mor Kuvars , Ametist taşı, Cebellokum, Amethyst
 
Sarhoş etmayan anlamına gelir. Cebellokum adını da Yemen'deki Cebel dağında çıktığı için alır. Enerji, mutluluk, huzur ve zindelik verir. Bir silisyum dioksit bileşimidir. Liladan koyu mora kadar çeşitli renklerde bulunur. Rengini demirden alır. Saç dökülmesine ve migrene iyi gelir.

Radyasyondan ve nazardan korur. Beyin gücünü artırır, kanı temizler. Gözlere iyi gelir, alerjiyi giderir. Kristalleri sürekli enerji verdiği için yaşlanmayı geciktirir. Öfkeyi yatıştırır. Stresi giderir.
 
Ametiste her dokunuşla pozitif enerji ve huzur bulurken, O'na her çarpışında ellerini ayaklarını kesersin. İbrani rahiplerin boyunlarında taşıdıkları ametist, pagan inancında itidal taşı olup gece taşıdır ve uykuda, düşlerinizi kabuslardan korur. Koç, başak, kova, balık ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Lal, Yakut, Hacer-ül Esved, Süleymani taşı, Seylan taşı, Garnet, Granat, Gröna, Almandine, Spinel
 
Kabenin duvarındaki iki kutsal taştan biridir. Şarap kırmızısı rengindedir. Yeşil renkte olanına da ender olarak rastlanır. Nuh Tufanı'nı sezip, kararıp matlaştığı için Araplar tarafından, kara taş anlamına gelen Hacer-ül Esved ismi verilmiştir.

İnsan başı büyüklüğündedir. Savaşlar sırasında kırıldığı için gümüş muhafaza içinde bulunmaktadır. Canlılık ve zindelik verir. Üreme gücünü artırır. Kadınlarda adet sancılarını hafifletir. Adet düzensizliğini dengeler.

Bel ağrılarını giderir. Kanı temizler ve dolaşımı hızlandırır. kalbe iyi gelir. Tehlikeyi önceden sezip renk değiştirerek haber verir. Oğlak, kova, aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur. 
 
Malahit taşı, Bakır taşı, Malachite
 
Açık-koyu yeşil renkte hareli bir taştır. Rengini demir minerali verdiği için adını da bu madenden alır. Korku, şüphe ve fiziksel ağrıları azaltır. Radyasyondan korur. Uyumayı kolaylaştırır. Vücudu dengeler. Karaciğer ve dalağın çalışmasına yardımcı olur. Aklı ve vücudu güçlendirir. Sırt ağrılarına iyi gelir. Kaygıyı önler. Tansiyonu dengeler. Oğlak ve akrep burcu ile uyumludur. hayvan figürü, 
 
Opsidyen taşı, Lav taşı, Obsidian
 
Genelde siyah, parlak, yarı saydam ve saydam siyah, beyaz benekli (kar tanesi opsidyeni = snowflake obsidian), kahverengi-siyah damarlı veya ender olarak yeşil renkte bulunan volkanik bir taştır. Yanardağların boyun kısımlarındaki lavın aniden soğuması ile oluşan parlak ve kırıldığında keskin bir taştır.

Kadim uygarlıklarda ok ve mızrak ucu, bıçak ve günümüzde neşter olarak kullanılır. Lavın toprak altında yavaş yavaş soğumasıyla oluşan daha mat taşa, Erzurum yöresinde rastlıyor ve adına da Oltu taşı diyoruz. Vücuttaki negatif elektriği boşaltır.

Karaciğerdeki zehirli atıkları temizler. Öfkeyi giderir. Endişe ve kederi dağıtır. Sakinlik ve zindelik verir.Rahim ve üretici gücü simgeler. Oğlak, ikizler, başak ve yay burcu ile uyumludur.
 
Yakut taşı, Ruby
 
Canlılık ve zindelik verir. Üreme gücünü artırır. Kadınlarda adet sancılarını hafifletir. Adet düzensizliğini dengeler. Bel ağrılarını giderir. Kanı temizler ve dolaşımı hızlandırır. kalbe iyi gelir. Tehlikeyi önceden sezip renk değiştirerek haber verir. Oğlak, kova, aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur. 
 
Zirkon taşı, Yemen taşı, Zircon
 
Kusursuz dokusu nedeniyle elmasa benzetilir. Doğada her renk Zirkon taşına rastlanabilir. Atalarımız Zirkon taşını kan hastalıklarından kaynaklanan ateşi düşürmekte kullanırlardı. Oğlak, kova, yay tüm burçlarla uyumludur. 
 
Zümrüt taşı, Emerald
 
Ümit duygularını güçlendirir. İleri görüşlülüğü artırır. Açık fikirlilik verir. Göz hastalıkları, korku, dolaşım bozukluğu, anjin ve pankreas rahatsızlıklarına iyi gelir. İltihaplanmaları giderir. Boğa, ikizler ve yengeç burcu ile uyumludur. 
 
Burç TaşlarıGünlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik