Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Burç Taşları
Kova Burcu & Taşlar
Taşınızı öğrenmek için burcunuzu seçiniz :
Ametist taşı, Mor Kuvars, Cebellokum, Amethyst
 
Sarhoş etmayan anlamına gelir. Cebellokum adını da Yemen'deki Cebel  dağında çıktığı için alır. Enerji, mutluluk, huzur ve zindelik
verir. Bir silisyum dioksit bileşimidir. Liladan koyu mora kadar çeşitli renklerde bulunur.

Rengini demirden alır. Saç dökülmesine ve migrene iyi gelir. Radyasyondan ve nazardan korur. Beyin gücünü artırır, kanı temizler.
Gözlere iyi gelir, alerjiyi giderir.

Kristalleri sürekli enerji verdiği için yaşlanmayı geciktirir. Öfkeyi yatıştırır. Stresi giderir.
 Ametiste her dokunuşla pozitif enerji ve huzur bulurken,
O'na her çarpışında ellerini ayaklarını kesersin. İbrani rahiplerin boyunlarında taşıdıkları ametist, pagan inancında itidal taşı olup gece taşıdır ve uykuda, düşlerinizi kabuslardan korur. Koç, başak, kova, balık ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Fildişi
 
Gümüş, Silver
 
Her biçime girebilen, yumuşaklığı, parlaklığı, güzelliği ve asaleti ile eski çağlardan beri insanların en değer verdiği madenlerden biridir. İçlerinde, insan sevgisinden gelen bir pırıltı saklıdır. Ve bu pırıltı onlara dayanılmaz bir çekicilik verir.

Gümüşün bu büyüsü gümüş insanlarına da yansır. Sadeliği ve hoşgörüyü simgeler. Özgürlüğü simgeler ve yansıtır. Kendine güven duygusunu artırır. İkizler, kova ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Hematit taşı, Demir Oksit, Hematite
 
Kendine güveni artırır. Kan dolaşımının sağlıklı olmasına yardımcı olur. Dalağın çalışmasını dengeler. Mafsal romatizmasına iyi gelir. Enerji verir. Solunum yolu problemlerini ve hazımsızlığı giderir. Beyin fonksiyonları ve irade gücünü artırır. Vücudumuzun demir eksiğini giderir. İkizler, kova ve aslan burcu ile uyumludur. Anahtarlık, bileklik, gerdanlık, halhal, kolye ucu, küpe, tesbih ve yüzük çeşitleri
 
Lal, Yakut, Hacer-ül Esved, Süleymani taşı, Seylan taşı, Garnet, Granat, Gröna, Almandine, Spinel
 
Kabenin duvarındaki iki kutsal taştan biridir. Şarap kırmızısı rengindedir. Yeşil renkte olanına da ender olarak rastlanır. Nuh Tufanı'nı sezip, kararıp matlaştığı için Araplar tarafından, kara taş anlamına gelen Hacer-ül Esved ismi verilmiştir. İnsan başı büyüklüğündedir.

Savaşlar sırasında kırıldığı için gümüş muhafaza içinde bulunmaktadır. Canlılık ve zindelik verir. Üreme gücünü artırır. Kadınlarda adet sancılarını hafifletir. Adet düzensizliğini dengeler. Bel ağrılarını giderir. Kanı temizler ve dolaşımı hızlandırır. kalbe iyi gelir. Tehlikeyi önceden sezip renk değiştirerek haber verir. Oğlak, kova, aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur. 
 
Lapis Lazuli taşı, Lacivert taş
 
Mısırlıların kutsal taşı. Mısırlılar tüm eserlerinde, altın, akik ve firuze taşı ile birlikte öncelikle bu taşı kullanmışlardır. İçinde pirit madeni bulunur. Lacivert boyanın, bu taşın toz haline getirilmesi ile elde edildiği için adını da renginden alır.

Mide rahatsızlığına iyi gelir. Zihni açar. Aklı güçlendirir. Aklı ve vücudu dengeler. İleri görüşlülük, güven duygusu ve kavrama yeteneği verir. Tiroit bezinin sağlıklı çalışmasını sağlar. Kova ve terazi burcu ile uyumludur. 
 
Yeşim taşı, Jadeit
 
Tanrıların mücevheri olarak bilinir. Korkuyu ve karabasanı önler. Böbrek rahatsızlıklarından kaynaklanan ateşi düşürür. Sakinleştirir. Huzur ve rahatlık verir. Adaleleri güçlendirir. Tansiyonu dengeler. Doğa ile bütünleşmemizi sağlar. Tüm burçlarla uyumludur. 
 
Yakut taşı, Ruby
 
Canlılık ve zindelik verir. Üreme gücünü artırır. Kadınlarda adet sancılarını hafifletir. Adet düzensizliğini dengeler. Bel ağrılarını giderir. Kanı temizler ve dolaşımı hızlandırır. kalbe iyi gelir. Tehlikeyi önceden sezip renk değiştirerek haber verir. Oğlak, kova, aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur. 
 
Zirkon taşı, Yemen taşı, Zircon
 
Kusursuz dokusu nedeniyle elmasa benzetilir. Doğada her renk Zirkon taşına rastlanabilir. Atalarımız Zirkon taşını kan hastalıklarından kaynaklanan ateşi düşürmekte kullanırlardı. Oğlak, kova, yay tüm burçlarla uyumludur. 
Burç TaşlarıGünlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik