Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Burç Taşları
Koç Burcu & Taşlar
Taşınızı öğrenmek için burcunuzu seçiniz :
Ametist taşı, Mor Kuvars, Cebellokum, Amethyst 

Sarhoş etmayan anlamına gelir. Cebellokum adını da Yemen'deki Cebel dağında çıktığı için alır. Enerji, mutluluk, huzur ve zindelik
verir. Bir silisyum dioksit bileşimidir. Liladan koyu mora kadar çeşitli renklerde bulunur. Rengini demirden alır. Saç dökülmesine
ve migrene iyi gelir.

Radyasyondan ve nazardan korur. Beyin gücünü artırır, kanı temizler. Gözlere iyi gelir, alerjiyi giderir. Kristalleri sürekli enerji verdiği için
yaşlanmayı geciktirir. Öfkeyi yatıştırır. Stresi giderir.

  Ametiste her dokunuşla pozitif enerji ve huzur bulurken, O'na her çarpışında ellerini ayaklarını kesersin. İbrani rahiplerin boyunlarında taşıdıkları ametist, pagan inancında itidal taşı olup gece taşıdır ve uykuda, düşlerinizi kabuslardan korur. Koç, başak, kova, balık ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Akuamarin taşı, Su Damlası, Aquamarine 
 
Açık deniz suyu rengindedir. Denizcileri tüm kötülüklerden koruduğuna, şans ve bolluk getirdiğine inanılır. Guatr ve tiroit bezi rahatsızlıklarına iyi gelir. Güven ve ahenk sembolüdür. Utangaçlığı yenmemize yardımcı olur. Solunum problemlerini giderir. Hafızayı güçlendirir.

Gizil güçleri harekete geçirir. Neşe, huzur ve sakinlik verir. Aşkı yansıtır. Sevgiyi, dostluğu ve coşkuyu artırır. Umut ve mutluluk verir. Karaciğer ve dalağı kuvvetlendirir. Koç, akrep ve balık burcu ile uyumludur. 

Elmasİnci, pearl
 
Baş dönmesi ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Ahenk, mutluluk ve huzur verir. Zeka ve sanatsal sezgiyi geliştirir. Uğur getirir. Kendine güveni artırır. Nazara iyi gelir. Stresi giderir. Kan dolaşımı bozukluğunu düzenler. Boğaz enfeksiyonlarına iyi gelir.

Hayatı uzatır. Mide, sinir, karaciğer ve kan rahatsızlıklarını giderir. Kalsiyum eksikliğini tamamlar. Kemikleri kuvvetlendirir. Koç, yengeç ve başak burcu ile uyumludur. 
 
Jasper taşı, Kan taşı
 
Kırmızı- kahverengi, yeşil damarlı, benekli, açık ve koyu kahve tonlarda tanecikli bir kuvars çeşididir. Kanayan yaraları durdurur. Uzun ve güvenli bir yaşam sağlar. Sindirim ve damar sistemine iyi gelir.

Karaciğer ve safrakesesini güçlendirir. Fiziksel direncimizi artırır. Bereket ve enerji verir. Hemoroite iyi gelir. Koç, yengeç, terazi, yay, oğlak ve tüm burçlarla uyumludur. 

Mercan taşı, Coral

Beyazdan kırmızıya kadar, pembenin ve turuncunun tüm her tonlarında bulunur. Sığ denizlerde oluşan canlı bir kayalıktır. Kalbi ve dalağı güçlendirir. Ferahlatıcı ve huzur vericidir. Enerji verir. Solunumu güçlendirir.

Tansiyon düşüklüğünü önler. Bedenin dengesini sağlar. Akciğere iyi gelir. Derin aşkı ve sevgiyi simgeler. Balık, koç ve terazi burcu ile uyumludur. 

Opal taşı, Göz taşı

Akik taşının su oranı yüksek, daha asil ve kırılgan bir çeşididir. Kırmızı, siyah, lacivert, yeşil ve saydam mavi renklerde bulunur. Ender bulunan bazı çeşitleri, çok renkli ve büyülü bir ışıltı yayar. Sevgi, şevkat, güçlü arzular ve soyluluğu temsil eder. Sezgi gücünü artırır. Ümit ve duru görüyü güçlendirir. Kanı temizler. Güç, canlılık ve zindelik verir.

Sahibini kendi seçen çok özel bir taştır. Koç, boğa, ikizler, terazi ve akrep burcu ile uyumludur. 

Safir taşı, Saphire

Buğulu mavi - lacivert renkte bir taştır. Ender olarak değişik renk ve tonlarda da bulunabilir. Tüm burçlarla uyumludur. 
 
Sedef taşı, Mother

Baş dönmesi ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Ahenk, mutluluk ve huzur verir. Zeka ve sanatsal sezgiyi geliştirir. Uğur getirir. Kendine güveni artırır. Nazara iyi gelir. Stresi giderir. Kan dolaşımı bozukluğunu düzenler. Boğaz enfeksiyonlarına iyi gelir. Hayatı uzatır. Mide, sinir, karaciğer ve kan rahatsızlıklarını giderir.

Kalsiyum eksikliğini tamamlar. Kemikleri kuvvetlendirir. Koç, yengeç ve başak burcu ile uyumludur. 

 
 
 
Burç TaşlarıGünlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik