Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Burç Taşları
İkizler Burcu & Taşlar
Taşınızı öğrenmek için burcunuzu seçiniz :
Agat taşı, Yosunlu Akik, Leş'em taşı, Agate
 
Ressamların taşı olarak bilinir. Agat taşı, doğada bulunan tüm renklerde olabilir. Bir silisyum dioksit bileşimidir. Akik taşının diğer
minerallerden etkilenerek kirlenmesiyle (renklenmesi = zenginleşmesi) yosunu andıran desenlerle harelenmesi veya
dalgalanmasıyla oluşan çok renkli bir taştır.

Parmak izimiz gibi birbirini andırsa bile, hiç biri diğerine benzemez. Stresi giderir, şans ve bereket getirdiğine inanılır. Nazardan ve tüm
negatif etkilerden korur.

Vücudumuzu dengeler. Kararsızlığı giderir. Korkuları önler. Doğa bilincini geliştirir. İkizler, aslan, balık ve tüm burçlarla uyumludur.
 
Akik taşı, Carnelian, Sard, Sardonyx
 
Akik taşı doğada başta kırmızı olmak üzere sarı, turuncu, mavi, yeşil ve beyaz renklerde bulunur. Bir silisyum dioksit bileşimidir. Mutluluk, huzur, bereket, başarı ve uğur getirir. Kalbe ve gözlere iyi gelir. Kırmızısı yüksek tansiyonu düşürerek dengeler.

Cesaret, güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Aklı ve vücudu güçlendirir. Üreme gücünü artırır. Mide ve bağırsak gazlarını düzenler. Akıcı bir konuşma sağlar. Öfkeyi yatıştırır. Stresi giderir. Nazardan korur. Beyazı uyumayı kolaylaştırır. İkizler, yengeç, aslan, başak, balık ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Aytaşı, Moonstone
 
Mavimsi boz renkli ve güzel parlatılabilen bir taştır. İçinde gizli bir ışıltı saklar. Korkuyu ve krampları önler. Astım ve akciğere iyi gelir. Nazardan korur. Stresi giderir. Saç, cilt, alerji ve sivilce rahatsızlıklarına iyi gelir. Gezegenimizle aramızdaki duygusal bağları güçlendirir. Mutluluk ve yaşama sevincini artırır. İkizler, terazi, yengeç ve balık burcu ile uyumludur. 
 
Hematit taşı, Demir Oksit, Hematite
 
Kendine güveni artırır. Kan dolaşımının sağlıklı olmasına yardımcı olur. Dalağın çalışmasını dengeler. Mafsal romatizmasına iyi gelir. Enerji verir. Solunum yolu problemlerini ve hazımsızlığı giderir. Beyin fonksiyonları ve irade gücünü artırır. Vücudumuzun demir eksiğini giderir. İkizler, kova ve aslan burcu ile uyumludur. 
 
Krizoprast taşı, Chrysoprase
 
Buğulu yeşil renkte bir taştır. Karaciğeri korur ve vücudun toksinlerden temizlenmesini sağlar. Kalbe ve damarlara iyi gelir, kan basıncını düzenler. Kendine güven duygusunu geliştirir ve iç huzurunu sağlar. Kıskançlık duygularını frenler. Korkuyu önler. Çekicilik, şans, başarı ve sağlık getirir. İkizler, aslan, akrep ve bütün burçlarla uyumludur.
 
Pembe Kuvars taşı, Rose Quartz
 
Kuvars taşının titanyumdan etkilenerek pembe renk alması ile oluşur. Sevgi ve dilek taşıdır. Kalbi sevgiye açık tutar. Ferahlatıcı ve huzur vericidir. Kalbi güçlendirir, yorgunluğu giderir, tüm bedenin dengesini sağlar.

Dolaşım sistemi ve böbreğin sağlıklı çalışmasını sağlar. Astıma iyi gelir. Pankreasın fonksiyonunu artırır. Bir silisyum dioksit bileşimidir. Nazardan korur. Öfkeyi yatıştırır. Stresi giderir. İkizler, yengeç, balık ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Opal taşı, Göz taşı
 
Akik taşının su oranı yüksek, daha asil ve kırılgan bir çeşididir. Kırmızı, siyah, lacivert, yeşil ve saydam mavi renklerde bulunur. Ender bulunan bazı çeşitleri, çok renkli ve büyülü bir ışıltı yayar. Sevgi, şevkat, güçlü arzular ve soyluluğu temsil eder. Sezgi gücünü artırır. Ümit ve duru görüyü güçlendirir.

Kanı temizler. Güç, canlılık ve zindelik verir. Sahibini kendi seçen çok özel bir taştır. Koç, boğa, ikizler, terazi ve akrep burcu ile uyumludur. 
 
Opsidyen taşı, Lav taşı, Obsidian
 
Genelde siyah, parlak, yarı saydam ve saydam siyah, beyaz benekli (kar tanesi opsidyeni = snowflake obsidian), kahverengi-siyah damarlı veya ender olarak yeşil renkte bulunan volkanik bir taştır. Yanardağların boyun kısımlarındaki lavın aniden soğuması ile oluşan parlak ve kırıldığında keskin bir taştır.

Kadim uygarlıklarda ok ve mızrak ucu, bıçak ve günümüzde neşter olarak kullanılır. Lavın toprak altında yavaş yavaş soğumasıyla oluşan daha mat taşa, Erzurum yöresinde rastlıyor ve adına da Oltu taşı diyoruz. Vücuttaki negatif elektriği boşaltır.

Karaciğerdeki zehirli atıkları temizler. Öfkeyi giderir. Endişe ve kederi dağıtır. Sakinlik ve zindelik verir.Rahim ve üretici gücü simgeler. Oğlak, ikizler, başak ve yay burcu ile uyumludur. 
 
Rodonit taşı, Rhodonite
 
Kadim uygarlıkların en değer verilen taşıdır. Maddi ve ruhsal zenginliği sağladığı için, insanlara en gerekli taş sayılır. Vücudun sağlıklı gelişimini sağlar. Kan dolaşımını dengeler. Psikolojik sorunları giderir. Cesareti artırır. Balık, ikizler, aslan ve terazi burcu ile uyumludur.
 
Yeşim taşı, Jadeit
 
Tanrıların mücevheri olarak bilinir. Korkuyu ve karabasanı önler. Böbrek rahatsızlıklarından kaynaklanan ateşi düşürür. Sakinleştirir. Huzur ve rahatlık verir. Adaleleri güçlendirir. Tansiyonu dengeler. Doğa ile bütünleşmemizi sağlar. Tüm burçlarla uyumludur. 
 
Zümrüt taşı, Emerald
 
Ümit duygularını güçlendirir. İleri görüşlülüğü artırır. Açık fikirlilik verir. Göz hastalıkları, korku, dolaşım bozukluğu, anjin ve pankreas rahatsızlıklarına iyi gelir. İltihaplanmaları giderir. Boğa, ikizler ve yengeç burcu ile uyumludur. 
 
 
Burç TaşlarıGünlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik