Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Burç Taşları
Boğa Burcu & Taşlar
Taşınızı öğrenmek için burcunuzu seçiniz :
Elmas
 
Firuze taşı, Turkuvaz, Turquoise
 
Türk taşı, Türk mavisi yada maviden yeşile dönen renk anlamına gelir. Sahibini nazardan korurken, maviden yeşile döndüğüne
inanılır. Bereket ve uğur getirir. Üreme gücünü artırır. Başarı ve cesaret verir. Bilinci güçlendirir. Dürüstlüğü ve sadakati simgeler.
 
Stresi giderir. Nazardan korur. Kemikleri güçlendirir. Sahibini tüm kötülüklerden koruduğuna inanılır. Boğa, yengeç, yay, oğlak, balık ve tüm
 burçlarla uyumludur. 
 
Kalsedon taşı, Kadıköy taşı, Chalcedony
 
Genelde buğulu mavi renkte bir kuvars çeşididir. Yeşil tonlarda da bulunur. Dünyada en makbul olanı Eskişehir'de çıkan koyu mavi tonda olanıdır. Kadıköy'den gemilere yüklendiği için adını Kadıköy'ün antik adından alır. (Kalkedon = Körler Şehri) Stresi giderir. Nazardan korur. Gücü simgeler. Uyarıcı ve harekete geçiricidir.
 
Yaşlanmayı geciktirir.  Ümit duygularını güçlendirir. Dilek ve arzuları gerçekleştirir. Boğa, yay ve bütün burçlarla uyumludur.
 
Kaplan Gözü taşı, Tiger's Eye 
 
Kahverengi-altın yaldız tonlarında bir kuvars çeşididir. Güç, dayanıklılık, cesaret ve enerji verir. Sinirsel rahatsızlıkları ve baş ağrısını hafifletir. Heyecanı giderir. Dert ve endişeleri azaltır. pankreas ve dalağa iyi gelir.
 
Nazardan ve tüm negatif etkilerden korur. Stresi giderir. Mistik bir taş olduğu için, iç huzuru verir, ruhumuzu ve bedenimizi rahatlatır. Boğa yengeç, aslan ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Krizokol taşı, Chrysocolla
 
Çekicilik, şans, başarı ve sağlık getirir. Dalak ve karaciğere iyi gelir. Bilinci güçlendirir. Korkuları ve kuruntuyu giderir. Kalp çarpıntısını yatıştırır. Arındırıcıdır. Yeteneğimizi artırır. Boğa ve bütün burçlarla uyumludur. 
 
Opal taşı, Göz taşı
 
Akik taşının su oranı yüksek, daha asil ve kırılgan bir çeşididir. Kırmızı, siyah, lacivert, yeşil ve saydam mavi renklerde bulunur. Ender bulunan bazı çeşitleri, çok renkli ve büyülü bir ışıltı yayar. Sevgi, şevkat, güçlü arzular ve soyluluğu temsil eder. Sezgi gücünü artırır. Ümit ve duru görüyü güçlendirir. Kanı temizler.
 
Güç, canlılık ve zindelik verir. Sahibini kendi seçen çok özel bir taştır. Koç, boğa, ikizler, terazi ve akrep burcu ile uyumludur. 
 
Safir taşı, Saphire
 
Buğulu mavi - lacivert renkte bir taştır. Ender olarak değişik renk ve tonlarda da bulunabilir. Tüm burçlarla uyumludur.
 
Yeşim taşı, Jadeit
 
Tanrıların mücevheri olarak bilinir. Korkuyu ve karabasanı önler. Böbrek rahatsızlıklarından kaynaklanan ateşi düşürür. Sakinleştirir. Huzur ve rahatlık verir. Adaleleri güçlendirir. Tansiyonu dengeler. Doğa ile bütünleşmemizi sağlar. Tüm burçlarla uyumludur. Aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur. 
 
Zümrüt taşı, Emerald
 
Ümit duygularını güçlendirir. İleri görüşlülüğü artırır. Açık fikirlilik verir. Göz hastalıkları, korku, dolaşım bozukluğu, anjin ve pankreas rahatsızlıklarına iyi gelir. İltihaplanmaları giderir. Boğa, ikizler ve yengeç burcu ile uyumludur. 
 
Burç TaşlarıGünlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik