Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Burç Taşları
Başak Burcu & Taşlar
Taşınızı öğrenmek için burcunuzu seçiniz :
Akik taşı, Carnelian, Sard, Sardonyx
 
Akik taşı doğada başta kırmızı olmak üzere sarı, turuncu, mavi, yeşil ve beyaz renklerde bulunur. Bir silisyum dioksit bileşimidir.
Mutluluk, huzur, bereket, başarı ve uğur getirir. Kalbe ve gözlere iyi gelir.

Kırmızısı yüksek tansiyonu düşürerek dengeler. Cesaret, güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Aklı ve vücudu güçlendirir. Üreme gücünü
artırır. Mide ve bağırsak gazlarını düzenler. Akıcı bir konuşma sağlar. Öfkeyi yatıştırır. Stresi giderir.

Nazardan korur. Beyazı uyumayı kolaylaştırır. İkizler, yengeç, aslan, başak, balık ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
 
Amber taşı , Kehribar taşı, Reçine taşı
 
Açık sarı, koyu sarı, turuncudan koyu kırmızıya kadar tüm renklerde bulunur. Çam reçinesinin fosilleşmiş ve taşlaşmış şeklidir. İçinde tarih öncesi bitki ve hayvan fosillerini barındırdığı için geçmişe ışık tutar. Boğaz hastalıkları, endişe, bezginlik, yorgunluk ve korku gidericidir.

Enfeksiyonların yayılmasını önler. Soğuk algınlığına, troit enfeksiyonlarına ve alerjiye iyi gelir. Stresi giderir. Guatr ve astıma iyi gelir. Uğur getirir. Yengeç, aslan, başak, terazi ve oğlak burcu ile uyumludur. 
 
 
Ametist taşı, Mor Kuvars, Cebellokum, Amethyst
 
Sarhoş etmayan anlamına gelir. Cebellokum adını da Yemen'deki Cebel  dağında çıktığı için alır. Enerji, mutluluk, huzur ve zindelik verir. Bir silisyum dioksit bileşimidir. Liladan koyu mora kadar çeşitli renklerde bulunur. Rengini demirden alır. Saç dökülmesine ve migrene iyi gelir.

Radyasyondan ve nazardan korur. Beyin gücünü artırır, kanı temizler. Gözlere iyi gelir, alerjiyi giderir. Kristalleri sürekli enerji verdiği için yaşlanmayı geciktirir. Öfkeyi yatıştırır. Stresi giderir. 

 
Ametiste her dokunuşla pozitif enerji ve huzur bulurken, O'na her çarpışında ellerini ayaklarını kesersin. İbrani rahiplerin boyunlarında taşıdıkları ametist, pagan inancında itidal taşı olup gece taşıdır ve uykuda, düşlerinizi kabuslardan korur. Koç, başak, kova, balık ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Fildişi
 
 
Opsidyen taşı, Lav taşı, Obsidian
 
Genelde siyah, parlak, yarı saydam ve saydam siyah, beyaz benekli (kar tanesi opsidyeni = snowflake obsidian), kahverengi-siyah damarlı veya ender olarak yeşil renkte bulunan volkanik bir taştır. Yanardağların boyun kısımlarındaki lavın aniden soğuması ile oluşan parlak ve kırıldığında keskin bir taştır. Kadim uygarlıklarda ok ve mızrak ucu, bıçak ve günümüzde neşter olarak kullanılır.

Lavın toprak altında yavaş yavaş soğumasıyla oluşan daha mat taşa, Erzurum yöresinde rastlıyor ve adına da Oltu taşı diyoruz. Vücuttaki negatif elektriği boşaltır. Karaciğerdeki zehirli atıkları temizler. Öfkeyi giderir. Endişe ve kederi dağıtır. Sakinlik ve zindelik verir.Rahim ve üretici gücü simgeler. Oğlak, ikizler, başak ve yay burcu ile uyumludur. 
 
Safir taşı, Saphire
 
Buğulu mavi - lacivert renkte bir taştır. Ender olarak değişik renk ve tonlarda da bulunabilir. Tüm burçlarla uyumludur. Anahtarlık, bileklik, bilezik, gerdanlık, halhal, kolye ucu, küpe, tesbih ve yüzük çeşitleri
 
Sedef taşı, Mother
 
Baş dönmesi ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Ahenk, mutluluk ve huzur verir. Zeka ve sanatsal sezgiyi geliştirir. Uğur getirir. Kendine güveni artırır. Nazara iyi gelir. Stresi giderir. Kan dolaşımı bozukluğunu düzenler.

Boğaz enfeksiyonlarına iyi gelir. Hayatı uzatır. Mide, sinir, karaciğer ve kan rahatsızlıklarını giderir. Kalsiyum eksikliğini tamamlar. Kemikleri kuvvetlendirir. Koç, yengeç ve başak burcu ile uyumludur. 
 
Yeşim taşı, Jadeit
 
Tanrıların mücevheri olarak bilinir. Korkuyu ve karabasanı önler. Böbrek rahatsızlıklarından kaynaklanan ateşi düşürür. Sakinleştirir. Huzur ve rahatlık verir. Adaleleri güçlendirir. Tansiyonu dengeler. Doğa ile bütünleşmemizi sağlar. Tüm burçlarla uyumludur.  
 
 
Burç Taşları



Günlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik