Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Burç Taşları
Balık Burcu & Taşlar
Taşınızı öğrenmek için burcunuzu seçiniz :
Agat taşı, Yosunlu Akik, Leş'em taşı, Agate
 
Ressamların taşı olarak bilinir. Agat taşı, doğada bulunan tüm renklerde olabilir. Bir silisyum dioksit bileşimidir. Akik taşının diğer
minerallerden etkilenerek kirlenmesiyle (renklenmesi = zenginleşmesi) yosunu andıran desenlerle harelenmesi veya
dalgalanmasıyla oluşan çok renkli bir taştır.
 
Parmak izimiz gibi birbirini andırsa bile, hiç biri diğerine benzemez. Stresi giderir, şans ve bereket getirdiğine inanılır. Nazardan ve tüm
negatif etkilerden korur.
 
Vücudumuzu dengeler. Kararsızlığı giderir. Korkuları önler. Doğa bilincini geliştirir. İkizler, aslan, balık ve tüm burçlarla uyumludur.
 
Akik taşı, Carnelian, Sard, Sardonyx
 
Akik taşı doğada başta kırmızı olmak üzere sarı, turuncu, mavi, yeşil ve beyaz renklerde bulunur. Bir silisyum dioksit bileşimidir. Mutluluk, huzur, bereket, başarı ve uğur getirir. Kalbe ve gözlere iyi gelir. Kırmızısı yüksek tansiyonu düşürerek dengeler.

Cesaret, güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Aklı ve vücudu güçlendirir. Üreme gücünü artırır. Mide ve bağırsak gazlarını düzenler. Akıcı bir konuşma sağlar. Öfkeyi yatıştırır. Stresi giderir. Nazardan korur. Beyazı uyumayı kolaylaştırır. İkizler, yengeç, aslan, başak, balık ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Akuamarin taşı, Su Damlası, Aquamarine
 
Açık deniz suyu rengindedir. Denizcileri tüm kötülüklerden koruduğuna, şans ve bolluk getirdiğine inanılır. Guatr ve tiroit bezi rahatsızlıklarına iyi gelir. Güven ve ahenk sembolüdür. Utangaçlığı yenmemize yardımcı olur. Solunum problemlerini giderir. Hafızayı güçlendirir.

Gizil güçleri harekete geçirir. Neşe, huzur ve sakinlik verir. Aşkı yansıtır. Sevgiyi, dostluğu ve coşkuyu artırır. Umut ve mutluluk verir. Karaciğer ve dalağı kuvvetlendirir. Koç, akrep ve balık burcu ile uyumludur. 
 
Ametist taşı, Mor Kuvars, Cebellokum, Amethyst
 
Sarhoş etmayan anlamına gelir. Cebellokum adını da Yemen'deki Cebel  dağında çıktığı için alır. Enerji, mutluluk, huzur ve zindelik verir. Bir silisyum dioksit bileşimidir. Liladan koyu mora kadar çeşitli renklerde bulunur. Rengini demirden alır.

Saç dökülmesine ve migrene iyi gelir. Radyasyondan ve nazardan korur. Beyin gücünü artırır, kanı temizler. Gözlere iyi gelir, alerjiyi giderir. Kristalleri sürekli enerji verdiği için yaşlanmayı geciktirir. Öfkeyi yatıştırır. Stresi giderir. 

 
Ametiste her dokunuşla pozitif enerji ve huzur bulurken, O'na her çarpışında ellerini ayaklarını kesersin. İbrani rahiplerin boyunlarında taşıdıkları ametist, pagan inancında itidal taşı olup gece taşıdır ve uykuda, düşlerinizi kabuslardan korur. Koç, başak, kova, balık ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Aytaşı, Moonstone
 
Mavimsi boz renkli ve güzel parlatılabilen bir taştır. İçinde gizli bir ışıltı saklar. Korkuyu ve krampları önler. Astım ve akciğere iyi gelir. Nazardan korur. Stresi giderir. Saç, cilt, alerji ve sivilce rahatsızlıklarına iyi gelir. Gezegenimizle aramızdaki duygusal bağları güçlendirir.  Mutluluk ve yaşama sevincini artırır. İkizler, terazi, yengeç ve balık burcu ile uyumludur. 
 
Firuze taşı, Turkuvaz, Turquoise
 
Türk taşı, Türk mavisi yada maviden yeşile dönen renk anlamına gelir. Sahibini nazardan korurken, maviden yeşile döndüğüne inanılır. Bereket ve uğur getirir. Üreme gücünü artırır. Başarı ve cesaret verir. Bilinci güçlendirir. Dürüstlüğü ve sadakati simgeler.

Stresi giderir. Nazardan korur. Kemikleri güçlendirir. Sahibini tüm kötülüklerden koruduğuna inanılır. Boğa, yengeç, yay, oğlak, balık ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Mercan taşı, Coral
 
Beyazdan kırmızıya kadar, pembenin ve turuncunun tüm her tonlarında bulunur. Sığ denizlerde oluşan canlı bir kayalıktır. Kalbi ve dalağı güçlendirir. Ferahlatıcı ve huzur vericidir. Enerji verir. Solunumu güçlendirir. Tansiyon düşüklüğünü önler.

Bedenin dengesini sağlar. Akciğere iyi gelir. Derin aşkı ve sevgiyi simgeler. Balık, koç ve terazi burcu ile uyumludur. 
 
Rodonit taşı, Rhodonite
 
Kadim uygarlıkların en değer verilen taşıdır. Maddi ve ruhsal zenginliği sağladığı için, insanlara en gerekli taş sayılır. Vücudun sağlıklı gelişimini sağlar. Kan dolaşımını dengeler. Psikolojik sorunları giderir. Cesareti artırır. Balık, ikizler, aslan ve terazi burcu ile uyumludur.
 
Burç TaşlarıGünlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik