Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Burç Taşları
Aslan Burcu & Taşlar
Taşınızı öğrenmek için burcunuzu seçiniz :
Agat taşı, Yosunlu Akik, Leş'em taşı, Agate
 
Ressamların taşı olarak bilinir. Agat taşı, doğada bulunan tüm renklerde olabilir. Bir silisyum dioksit bileşimidir. Akik taşının diğer
minerallerden etkilenerek kirlenmesiyle (renklenmesi = zenginleşmesi) yosunu andıran desenlerle harelenmesi veya
dalgalanmasıyla oluşan çok renkli bir taştır.
 
Parmak izimiz gibi birbirini andırsa bile, hiç biri diğerine benzemez. Stresi giderir, şans ve bereket getirdiğine inanılır. Nazardan ve tüm
negatif etkilerden korur.
 
Vücudumuzu dengeler. Kararsızlığı giderir. Korkuları önler. Doğa bilincini geliştirir. İkizler, aslan, balık ve tüm burçlarla uyumludur.

Akik taşı, Carnelian, Sard, Sardonyx
 
Akik taşı doğada başta kırmızı olmak üzere sarı, turuncu, mavi, yeşil ve beyaz renklerde bulunur. Bir silisyum dioksit bileşimidir. Mutluluk, huzur, bereket, başarı ve uğur getirir. Kalbe ve gözlere iyi gelir. Kırmızısı yüksek tansiyonu düşürerek dengeler.
 
Cesaret, güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Aklı ve vücudu güçlendirir. Üreme gücünü artırır. Mide ve bağırsak gazlarını düzenler. Akıcı bir konuşma sağlar. Öfkeyi yatıştırır. Stresi giderir. Nazardan korur. Beyazı uyumayı kolaylaştırır. İkizler, yengeç, aslan, başak, balık ve tüm burçlarla uyumludur.

Amber taşı , Kehribar taşı, Reçine taşı
 
Açık sarı, koyu sarı, turuncudan koyu kırmızıya kadar tüm renklerde bulunur. Çam reçinesinin fosilleşmiş ve taşlaşmış şeklidir. İçinde tarih öncesi bitki ve hayvan fosillerini barındırdığı için geçmişe ışık tutar. Boğaz hastalıkları, endişe, bezginlik, yorgunluk ve korku gidericidir. Enfeksiyonların yayılmasını önler.
 
Soğuk algınlığına, troit enfeksiyonlarına ve alerjiye iyi gelir. Stresi giderir. Guatr ve astıma iyi gelir. Uğur getirir. Yengeç, aslan, başak, terazi ve oğlak burcu ile uyumludur.

Hematit taşı, Demir Oksit, Hematite
 
Kendine güveni artırır. Kan dolaşımının sağlıklı olmasına yardımcı olur. Dalağın çalışmasını dengeler. Mafsal romatizmasına iyi gelir. Enerji verir. Solunum yolu problemlerini ve hazımsızlığı giderir. Beyin fonksiyonları ve irade gücünü artırır. Vücudumuzun demir eksiğini giderir. İkizler, kova ve aslan burcu ile uyumludur. 

Krizoprast taşı, Chrysoprase
 
Buğulu yeşil renkte bir taştır. Karaciğeri korur ve vücudun toksinlerden temizlenmesini sağlar. Kalbe ve damarlara iyi gelir, kan basıncını düzenler. Kendine güven duygusunu geliştirir ve iç huzurunu sağlar. Kıskançlık duygularını frenler. Korkuyu önler. Çekicilik, şans, başarı ve sağlık getirir. İkizler, aslan, akrep ve bütün burçlarla uyumludur. 

Kaplan Gözü taşı, Tiger's Eye
 
Kahverengi-altın yaldız tonlarında bir kuvars çeşididir. Güç, dayanıklılık, cesaret ve enerji verir. Sinirsel rahatsızlıkları ve baş ağrısını hafifletir. Heyecanı giderir. Dert ve endişeleri azaltır. pankreas ve dalağa iyi gelir. Nazardan ve tüm negatif etkilerden korur. Stresi giderir. Mistik bir taş olduğu için, iç huzuru verir, ruhumuzu ve bedenimizi rahatlatır. Boğa yengeç, aslan ve tüm burçlarla uyumludur. 

Lal, Yakut, Hacer-ül Esved, Süleymani taşı, Seylan taşı, Garnet, Granat, Gröna, Almandine, Spinel
 
Kabenin duvarındaki iki kutsal taştan biridir. Şarap kırmızısı rengindedir. Yeşil renkte olanına da ender olarak rastlanır. Nuh Tufanı'nı sezip, kararıp matlaştığı için Araplar tarafından, kara taş anlamına gelen Hacer-ül Esved ismi verilmiştir. İnsan başı büyüklüğündedir.

Savaşlar sırasında kırıldığı için gümüş muhafaza içinde bulunmaktadır. Canlılık ve zindelik verir. Üreme gücünü artırır. Kadınlarda adet sancılarını hafifletir. Adet düzensizliğini dengeler. Bel ağrılarını giderir. Kanı temizler ve dolaşımı hızlandırır. kalbe iyi gelir. Tehlikeyi önceden sezip renk değiştirerek haber verir. Oğlak, kova, aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur. 

Rodonit taşı, Rhodonite
 
Kadim uygarlıkların en değer verilen taşıdır. Maddi ve ruhsal zenginliği sağladığı için, insanlara en gerekli taş sayılır. Vücudun sağlıklı gelişimini sağlar. Kan dolaşımını dengeler. Psikolojik sorunları giderir. Cesareti artırır. Balık, ikizler, aslan ve terazi burcu ile uyumludur. 
 
Topaz taşı
 
Kan dolaşımını dengeler. Telepati yeteneğini artırır. Radyasyondan korur. Kalbi güçlendirir. Sinirleri yatıştırır. Stresi giderir. Derin aşkı simgeler. Aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur.

Turmalin taşı, Tourmaline
 
Vücudu ve zihni güçlendirir. Olumsuz koşulları ve korkuyu uzaklaştırır. Güçlü bir koruyucudur. İlham verici ve dikkat toplayıcıdır. Aslan, terazi ve akrep burcu ile uyumludur. 

Yakut taşı, Ruby
 
Canlılık ve zindelik verir. Üreme gücünü artırır. Kadınlarda adet sancılarını hafifletir. Adet düzensizliğini dengeler. Bel ağrılarını giderir. Kanı temizler ve dolaşımı hızlandırır. kalbe iyi gelir. Tehlikeyi önceden sezip renk değiştirerek haber verir. Oğlak, kova, aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur. 

Yeşim taşı, Jadeit
 
Tanrıların mücevheri olarak bilinir. Korkuyu ve karabasanı önler. Böbrek rahatsızlıklarından kaynaklanan ateşi düşürür. Sakinleştirir. Huzur ve rahatlık verir. Adaleleri güçlendirir. Tansiyonu dengeler. Doğa ile bütünleşmemizi sağlar. Tüm burçlarla uyumludur. Aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur. 
 
 
Burç TaşlarıGünlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik