Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?
Burç Taşları
Akrep Burcu & Taşlar
Taşınızı öğrenmek için burcunuzu seçiniz :
Akuamarin taşı, Su Damlası, Aquamarine
 
Açık deniz suyu rengindedir. Denizcileri tüm kötülüklerden koruduğuna, şans ve bolluk getirdiğine inanılır. Guatr ve tiroit bezi
rahatsızlıklarına iyi gelir. Güven ve ahenk sembolüdür.

Utangaçlığı yenmemize yardımcı olur. Solunum problemlerini giderir. Hafızayı güçlendirir. Gizil güçleri harekete geçirir.

Neşe, huzur ve sakinlik verir. Aşkı yansıtır. Sevgiyi, dostluğu ve coşkuyu artırır. Umut ve mutluluk verir. Karaciğer ve dalağı kuvvetlendirir.
Koç, akrep ve balık burcu ile uyumludur. 
 
Bakır taşı, Malahit taşı,  Malachite
 
Açık-koyu yeşil renkte hareli bir taştır. Rengini demir minerali verdiği için adını da bu madenden alır. Korku, şüphe ve fiziksel ağrıları azaltır. Radyasyondan korur. Uyumayı kolaylaştırır.

Vücudu dengeler. Karaciğer ve dalağın çalışmasına yardımcı olur. Aklı ve vücudu güçlendirir. Sırt ağrılarına iyi gelir. Kaygıyı önler. Tansiyonu dengeler. Oğlak ve akrep burcu ile uyumludur. hayvan figürü, 
 
Beril taşı, Beryl
 
Guatır ve troit bezi rahatsızlıklarına iyi gelir. Aslan, akrep ve tüm burçlarla uyumludur. 
 
Krizoprast taşı, Chrysoprase
 
Buğulu yeşil renkte bir taştır. Karaciğeri korur ve vücudun toksinlerden temizlenmesini sağlar. Kalbe ve damarlara iyi gelir, kan basıncını düzenler. Kendine güven duygusunu geliştirir ve iç huzurunu sağlar. Kıskançlık duygularını frenler. Korkuyu önler. Çekicilik, şans, başarı ve sağlık getirir. İkizler, aslan, akrep ve bütün burçlarla uyumludur.
 
Dumanlı Kuvars taşı, Smoky Quartz
 
Kristal kuvars taşının yüksek radyasyona maruz kalarak oluştuğu için, dumanlı bir görünüm alır. Saydam bir taştır. Stresi giderir. Nazardan ve radyasyondan korur. Gücü simgeler. Uyarıcı ve harekete geçiricidir. Kristalleri sürekli enerji verdiği için hücrelerimizi yeniler ve yaşlanmayı geciktirir. Ümit duygularını güçlendirir. Dilek ve arzuları gerçekleştirir. Bütün burçlarla uyumludur.
 
Lal, Yakut, Hacer-ül Esved, Süleymani taşı, Seylan taşı, Garnet, Granat, Gröna, Almandine, Spinel
 
Kabenin duvarındaki iki kutsal taştan biridir. Şarap kırmızısı rengindedir. Yeşil renkte olanına da ender olarak rastlanır. Nuh Tufanı'nı sezip, kararıp matlaştığı için Araplar tarafından, kara taş anlamına gelen Hacer-ül Esved ismi verilmiştir. İnsan başı büyüklüğündedir.

Savaşlar sırasında kırıldığı için gümüş muhafaza içinde bulunmaktadır. Canlılık ve zindelik verir. Üreme gücünü artırır. Kadınlarda adet sancılarını hafifletir. Adet düzensizliğini dengeler. Bel ağrılarını giderir. Kanı temizler ve dolaşımı hızlandırır. kalbe iyi gelir. Tehlikeyi önceden sezip renk değiştirerek haber verir. Oğlak, kova, aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur. 
 
Malahit taşı, Bakır taşı, Malachite
 
Açık-koyu yeşil renkte hareli bir taştır. Rengini demir minerali verdiği için adını da bu madenden alır. Korku, şüphe ve fiziksel ağrıları azaltır. Radyasyondan korur. Uyumayı kolaylaştırır. Vücudu dengeler. Karaciğer ve dalağın çalışmasına yardımcı olur. Aklı ve vücudu güçlendirir. Sırt ağrılarına iyi gelir. Kaygıyı önler. Tansiyonu dengeler. Oğlak ve akrep burcu ile uyumludur. hayvan figürü, 
 
Mıknatıs taşı, Magnet
 
Mıknatıs, manyetik alan üreten demir oksittir. Demir, nikel, kobalt gibi bazı metalleri çeker, bakır ve alüminyum gibi bazı metallere ve metal olmayan malzemelere etki etmez. Mıknatıslık etkisi, malzemelerde iki karşılıklı uçta toplanır.

Bu iki uca mıknatısın kuzey ve güney kutbu adı verilir. İki mıknatısın eş kutupları birbirini iterken, zıt kutupları birbirini çeker. Takı olarak kullanıldığında karaciğere ve gut hastalığına iyi gelir. Eklem ve kas ağrılarını giderir. Akrep burcuyla uyumludur
 
Opal taşı, Göz taşı
 
Akik taşının su oranı yüksek, daha asil ve kırılgan bir çeşididir. Kırmızı, siyah, lacivert, yeşil ve saydam mavi renklerde bulunur. Ender bulunan bazı çeşitleri, çok renkli ve büyülü bir ışıltı yayar. Sevgi, şevkat, güçlü arzular ve soyluluğu temsil eder.

Sezgi gücünü artırır. Ümit ve duru görüyü güçlendirir. Kanı temizler. Güç, canlılık ve zindelik verir. Sahibini kendi seçen çok özel bir taştır. Koç, boğa, ikizler, terazi ve akrep burcu ile uyumludur. 
 
 
Safir taşı, Saphire
 
Buğulu mavi - lacivert renkte bir taştır. Ender olarak değişik renk ve tonlarda da bulunabilir. Tüm burçlarla uyumludur. 
 
Topaz taşı
 
Kan dolaşımını dengeler. Telepati yeteneğini artırır. Radyasyondan korur. Kalbi güçlendirir. Sinirleri yatıştırır. Stresi giderir. Derin aşkı simgeler. Aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur. 
 
Turmalin taşı, Tourmaline
 
Vücudu ve zihni güçlendirir. Olumsuz koşulları ve korkuyu uzaklaştırır. Güçlü bir koruyucudur. İlham verici ve dikkat toplayıcıdır. Aslan, terazi ve akrep burcu ile uyumludur. 
 
 
Yakut taşı, Ruby
 
Canlılık ve zindelik verir. Üreme gücünü artırır. Kadınlarda adet sancılarını hafifletir. Adet düzensizliğini dengeler. Bel ağrılarını giderir. Kanı temizler ve dolaşımı hızlandırır. kalbe iyi gelir. Tehlikeyi önceden sezip renk değiştirerek haber verir. Oğlak, kova, aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur. 
Burç TaşlarıGünlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumları sitesi. © Copyright 2001 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik